FCSB a marcat 28 de goluri după aceste zece etape, mai multe decât au reușit împreună celelalte două ocupante ale podiumului: Universitatea Craiova și CFR Cluj. Dennis Man și Olimpiu Moruțan au fost două dintre elementele esențiale ale ascensiunii formației bucureștene. Chiar dacă suntem încă la începutul stagiunii, cei doi au reușit deja să își depășească cel mai mare nivel al golurilor produse într-un sezon.
Dennis ”The” Man a contribuit la 14 goluri pentru echipa sa, având nouă goluri și patru pase decisive. El a mai avut cifre asemănătoare în campania 2017/2018 când a reușit zece goluri și două assist-uri.
De cealaltă parte, revelația Olimpiu Moruțan a contribuit și el cu opt goluri, având trei reușite și cinci pase decisive trecute în cont, conform gsp.ro
El a mai avut o performanță similară în sezonul 2018/2019 când a produs trei goluri și cinci pase decisive.
Dennis Man:”Credeam că o să ajut băieții de la tineret”
Dennis Man a fost convocat la naționala de seniori pentru jocurile din luna noiembrie și s-a arătat surprins de acest lucru.
”Mă bucur foarte mult, este un moment frumos din cariera mea, fiecare jucător își dorește să ajungă la echipa națională, este o onoare. Dar nu mă așteptam, credeam că o să ajut băieții de la tineret, le urez baftă”, a declarat vedeta celor de la FCSB.
- FCSB este prima în Liga 1
- Man și Moruțan, cifre impresionante în startul sezonului
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB
- „Ne-am înțeles”. Giuseppe Marotta, anunț de ultim moment despre viitorul lui Cristi Chivu la Inter
- Panică la naționala Germaniei! S-a accidentat grav și poate rata Cupa Mondială: „Arată rău”
- Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția”
- Jucătorul Țării Galilor a remarcat un „tricolor”, înaintea amicalului cu România: „A arătat că are calitate”































