Campion în Liga 1 cu Astra, Şumudică a lansat atacuri în lanţ la adresa jucătorilor şi conducătorilor alb-roşiilor.
Marius Şumudică, reacţie vehementă la adresa dinamoviştilor
"E incredibil ce e la Dinamo, aștept să mai apară un episod cu cine vine să cumpere clubul. Cu tot respectul pentru cei de acolo, dar să ajungi așa ușor să joci la Dinamo este incredibil. Una-două şi la Bucureşti ajunge oricine. Străini, non-valori, este incredibil, pui tricoul ăla pe tine și intri să joci, nu există așa ceva, trebuie să simți ceva pentru acel club.
Asta pleacă de la cei care conduc. Să îmbraci un tricoul al unei echipe titrate și să te bați la retrogradare, e dureros și pentru mine", a declarat Marius Șumudică, la Digi Sport.
Anul trecut, Şumudică a fost ofertat de Dinamo. I-a refuzat pe câini şi a ajuns în Turcia. Antrenorul român a impresionat pe banca lui Gaziantep şi a salvat echipa de la retrogradare.
- Dinamo a pierdut 5 dintre cele 6 meciuri din play-out
- Şumudică, atac furibund la adresa dinamoviştilor
- Brazilia - Norvegia e duminică, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Mexic - Anglia e luni, de la ora 03:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Nebunie totală la aeroport la revenirea echipei Capului Verde de la Campionatul Mondial
- Anunţul făcut de Carlo Ancelotti despre Neymar, înaintea duelului “de foc” Brazilia – Norvegia: “Cred că se va întâmpla”
- Fanii FCSB, disperaţi după dezastrul din amicalul cu Union SG: “Ruşine lui Gigi Becali!”
- “A fost festival!” Belgienii nu au avut milă de FCSB nici după meci. Umilinţă totală cu Union SG
- Zlatan Ibrahimovic n-a stat pe gânduri după Franţa – Paraguay 1-0: “Eu aş fi primit patru cartonaşe roşii”
































