VIDEO

Marius Şumudică, reacţie după CFR Cluj – Ludogoreţ 1-1. “Cu încă două transferuri, vom arăta ok”. Cum i-a ironizat pe bulgari

Mihai Ispas Publicat: 19 iunie 2021, 22:01

Comentarii
Marius Şumudică, reacţie după CFR Cluj – Ludogoreţ 1-1. Cu încă două transferuri, vom arăta ok. Cum i-a ironizat pe bulgari

Profimedia

“Un meci bun, dificil, încă suntem în perioada de acumulare, dar creștem de la meci la meci. Au venit și jucătorii de la echipa națională și cu încă două transferuri care sunt în discuție cu domnul președinte cu siguranță CFR -ul va arăta ok.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sper din tot sufletul să-i facem fericiți pe suporterii noștri. Vrem să trecem de primul tur, să ne continuăm aventura europeană. M-a mulțumit atitudinea jucătorilor, exact ce am pregătit aia au făcut, păcat că am luat un gol din lovitură liberă. Eu cred că în prima repriză bulgarii nici nu au ajuns la poartă.

Nu au avut nicio ocazie, noi am avut 5-6 ocazii. În a doua repriză am reușit să marcăm, am arătat altfel. E important să nu pierzi mai ales că am întâlnit o echipă cu un buget mult superior nouă, echipă care plătește salarii de 7-800 000 de euro, care a fost de multe ori în grupele Champions League și Europa League”, a spus Marius Şumudică la finalul partidei, într-un interviu postat pe pagina de Facebook a clubului.

CFR Cluj, al doilea amical al verii

CFR Cluj se află în cantonament în Austria. Astăzi, a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Ludogoreţ. Au marcat Keşeru, în minutul 38, şi Omrani, în minutul 52.

Reclamă
Reclamă

A fost al doilea test pentru echipa campioană. În meciul de debut al lui Marius Şumudică, CFR a învins-o cu 4-0 pe FC Wels, o echipă de amatori din Austria.

CFR Cluj va debuta în preliminariile Champions League încă din primul tur. Acolo îi va înfrunta pe bosniacii de la Borac Banja Luka. Meciurile au loc pe 7 şi 14 iulie. Turul este programat în Gruia.

CFR Cluj, al 6-lea transfer

CFR Cluj îi face toate poftele lui Marius Şumudică. Ardelenii au transferat al şaselea jucător din actuala campanie de mercato.

Reclamă

Daniel Graovac (27 de ani), ultima oară la Astra, a ajuns la o înţelegere cu CFR Cluj, scrie GSP.ro. Fundaşul bosniac a fost de acord cu oferta ardelenilor. Acesta va ajunge în scurt timp în cantonamentul de la Bad Zell şi va începe antrenamentele sub comanda lui „Şumi”.

Johnatan Rodriguez, Rachid Bouhena, Anas Tahiri, Denis Rusu și Daniel Paraschiv sunt jucătorii care au mai semnat cu campioana României.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:57

UEFA face anunțul oficial: când vor avea loc semifinalele UCL și finala

13:50

Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine”

13:44

“L-a urmărit ghinionul pe Lucescu”. Mihai Stoica a remarcat doi “tricolori”, după eşecul cu Turcia: “Au dat totul”

13:32

Supremația Mercedes, amenințată la Suzuka. Russell, surprins de o rivală: „Au fost rapizi”

13:16

Caz şocant în SUA! Un tânăr de 13 ani recrutat pentru 1,3 milioane de dolari a fost depistat pozitiv cu steroizi

12:53

„Mi-a trimis aseară un mesaj” Klopp rupe tăcerea despre despărțirea lui Mo Salah de Liverpool

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 4 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2”
Citește și