Marius Şumudică, reacţie după CFR Cluj – Ludogoreţ 1-1. „Cu încă două transferuri, vom arăta ok”. Cum i-a ironizat pe bulgari

Mihai Ispas Publicat: 19 iunie 2021, 22:01

Marius Şumudică, reacţie după CFR Cluj – Ludogoreţ 1-1. „Cu încă două transferuri, vom arăta ok. Cum i-a ironizat pe bulgari

Marius Şumudică, prima reacție după accident

„Un meci bun, dificil, încă suntem în perioada de acumulare, dar creștem de la meci la meci. Au venit și jucătorii de la echipa națională și cu încă două transferuri care sunt în discuție cu domnul președinte cu siguranță CFR -ul va arăta ok.

Sper din tot sufletul să-i facem fericiți pe suporterii noștri. Vrem să trecem de primul tur, să ne continuăm aventura europeană. M-a mulțumit atitudinea jucătorilor, exact ce am pregătit aia au făcut, păcat că am luat un gol din lovitură liberă. Eu cred că în prima repriză bulgarii nici nu au ajuns la poartă.

Nu au avut nicio ocazie, noi am avut 5-6 ocazii. În a doua repriză am reușit să marcăm, am arătat altfel. E important să nu pierzi mai ales că am întâlnit o echipă cu un buget mult superior nouă, echipă care plătește salarii de 7-800 000 de euro, care a fost de multe ori în grupele Champions League și Europa League”, a spus Marius Şumudică la finalul partidei, într-un interviu postat pe pagina de Facebook a clubului.

CFR Cluj, al doilea amical al verii

CFR Cluj se află în cantonament în Austria. Astăzi, a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Ludogoreţ. Au marcat Keşeru, în minutul 38, şi Omrani, în minutul 52.

A fost al doilea test pentru echipa campioană. În meciul de debut al lui Marius Şumudică, CFR a învins-o cu 4-0 pe FC Wels, o echipă de amatori din Austria.

CFR Cluj va debuta în preliminariile Champions League încă din primul tur. Acolo îi va înfrunta pe bosniacii de la Borac Banja Luka. Meciurile au loc pe 7 şi 14 iulie. Turul este programat în Gruia.

CFR Cluj, al 6-lea transfer

CFR Cluj îi face toate poftele lui Marius Şumudică. Ardelenii au transferat al şaselea jucător din actuala campanie de mercato.

Daniel Graovac (27 de ani), ultima oară la Astra, a ajuns la o înţelegere cu CFR Cluj, scrie GSP.ro. Fundaşul bosniac a fost de acord cu oferta ardelenilor. Acesta va ajunge în scurt timp în cantonamentul de la Bad Zell şi va începe antrenamentele sub comanda lui „Şumi”.

Johnatan Rodriguez, Rachid Bouhena, Anas Tahiri, Denis Rusu și Daniel Paraschiv sunt jucătorii care au mai semnat cu campioana României.

• Şumudică, mulţumit de egalul cu Ludogoreţ
  • De ce i-a ironizat pe bulgari

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90