“Mi-am ținut promisiunea!” Marius Șumudică, trei transferuri dintr-un foc la Yeni Malatyaspor. Ce fotbaliști a primit antrenorul român

Alexandru Ivan Publicat: 13 ianuarie 2022, 23:30

Comentarii
Mi-am ținut promisiunea! Marius Șumudică, trei transferuri dintr-un foc la Yeni Malatyaspor. Ce fotbaliști a primit antrenorul român

Twitter Marius Șumudică

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Yeni Malatyaspor a anunțat transferurile lui Okechukwu Azubuike, închizător, Nouha Dicko și Kenan Ozer, atacanți. Fotbaliștii erau așteptați cu brațele deschise de Marius Șumudică, care a amenințat că pleacă din Turcia dacă Malatya nu se întărește în acest mercato.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică, trei transferuri dintr-un foc la Yeni Malatyaspor

“Mi-am ținut promisiunea, am făcut ce v-am anunțat. După câteva zile și nopți foarte lungi de muncă, discutând cu jucătorii și încercând să-i convingem de proiectul nostru, ei sunt aici pentru a face Malatya mai bună”, a scris Marius Șumudică, pe contul oficial de Twitter.

Nigerianu Okechukwu Azubuike a venit sub formă de împrumut până la finalul sezonului, de la Istanbul Basaksehir. Nouha Dicko, din Mali, a semnat cu Malatyaspor liber de contract, după despărțirea de Gaziantep. Tot de la Gaziantep a venit și turcul Kenan Ozer.

Pe lângă cele trei lovituri, Marius Șumudică l-a primit deja la Malatyaspor pe Godfred Donsah. Mijlocașul ghanez a venit liber de contract de la Crotone. În plus, echipa românului s-a înțeles și cu fundașul dreapta Mehdi Zeffane, ultima dată la KS Samara, în Rusia.

Reclamă
Reclamă

Marius Şumudică, răspuns viral după ce i s-a cerut demisia de la Malatyaspor

Şumudică este o prezenţă tot mai activă pe reţelele sociale. Şi-a făcut cont de twitter, iar una dintre reacțiile lui a devenit virală. Tehnicianul care va împlini în luna martie 51 de ani a ţinut să le răspundă contestatarilor.

Du-te acasă, Şumudică!„, i-a cerut un susţinător al lui Beşikaş. „Şumi” nu a stat mult pe gânduri şi i-a transmis un mesaj categoric: „Sunt acasă. Sunt în Malatya„, a fost răspunsul românului. Postarea a devenit imediat virală şi a adunat peste 800 de aprecieri.

Reclamă

Malatyaspor este ultima în Turcia, dar o despart numai trei puncte de ocupanta locului 16, Kasimpaşa.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:55

VIDEOEcuador – Curacao 0-0. Meci spectaculos la Kansas. Punct istoric pentru Curacao

3:52

Continuă emoţiile pentru Brazilia! Raphinha, out pentru meciul cu Scoţia de la Cupa Mondială. Verdictul medicilor

3:50

Ghinion teribil pentru jucătorul dorit de Real Madrid. S-a accidentat la Cupa Mondială şi riscă să rateze tot turneul

3:25

VideoMeciul carierei pentru Deniz Undav! A reuşit o dublă şi a adus victoria Germaniei în minutul 90+4 al meciului cu Coasta de Fildeş

2:45

Tunisia – Japonia LIVE VIDEO (duminică, 07:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Istvan Kovacs arbitrează meciul 1.000 de la Mondiale

2:09

Lovitură pentru Jeremy Doku la Campionatul Mondial

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 Răsturnare de situație. Ce se întâmplă, de fapt, cu Denis Drăguș. Gigi Becali l-a anunţat ca şi transferat la FCSB 3 Gigi Becali pregătește o schimbare majoră la FCSB. Titular surpriză anunțat: „E foarte bun. Jucăm cu el” 4 Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!” 5 Fostul jucător al lui Real Madrid a suferit un infarct, la numai 40 de ani! A fost operat de urgenţă după meci 6 Scandal uriaș la Cupa Mondială! Algeria a făcut plângere la FIFA din cauza lui Lionel Messi
Citește și