Mihai Stoichiţă nu vrea să plece de la FRF, dacă vine Gică Hagi. El spune că este loial proiectului început alături de Răzvan Burleanu la FRF, iar el a avut performanţe ca director tehnic.
“Propuneri am, nu mă ascund. Sunt foarte mulţi care îmi propun să mă duc la echipele lor, dar eu sunt salariatul FRF şi fac parte din echipa Burleanu. Eu nu am trădat pe nimeni, niciodată. Nu pot să-mi trădez nici acum barca în care sunt. Pentru că sunt într-o barcă în care pot să fiu doar debarcat, dar nu o să mă arunc eu dintr-o barcă să mă arunc în alta. Când ei vor considera că nu mai sunt performant, pentru că la mine se văd rezultatele, din păcate”, a declarat Stoichiţă în cadrul unei conferinţe de presă.
Recent s-a vehiculat că Stoichiţă ar merge la Csikszereda, unde are o relaţie bună cu preşedintele Zoltan Szondy.
- Un nou transfer la CFR Cluj. Jucătorul cu 50 de meciuri la Porto s-a înţeles cu clujenii
- Lamine Yamal împlinește vârsta de 19 ani! Recordurile fantastice stabilite până acum de starul Spaniei
- Dinamo s-a înţeles cu Benfica pentru un nou transfer. Suma importantă oferită de “câini”
- Şoc în fotbalul internaţional. A murit arbitrul exclus de la Cupa Mondială, la câteva săptămâni de la decizie! Avea 38 de ani
- PSG a bătut palma cu un semifinalist de la Cupa Mondială! Transferul costă sub 10 milioane de euro



































