Mircea Rednic, prima reacţie după Craiova – Viitorul 1-1. Motivul pentru care a făcut 4 schimbări la pauză! Ce spune despre lupta la titlu

Iulian Focșăneanu Publicat: 23 ianuarie 2021, 20:44

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mircea Rednic a schimbat patru jucători după primele 45 de minute ale meciului cu Craiova

Constănţenii au făcut o primă repriză modestă şi nu au avut nicio ocazie de a marca. "Puriul" a reacţionat şi a făcut patru schimbări la pauză. S-a dovedit a fi inspirat. Imediat după ce a intrat pe teren, Damien Dussaut i-a oferit o pasă decisivă lui Andrei Artean.

Viitorul este în afara locurilor de play-off

"Tot eu i-am băgat şi pe primii 11. Mă deranjează… trebuie să fii onest şi să spui când eşti obosit. Sunt jucători care abia aşteaptă să intre şi s-a văzut în repriza a doua. La mine nu există titulari sau rezerve. Mă bucur că cei care au intrat în repriza a doua au jucat simplu, nu s-au mai complicat.

Facem un meci bun şi după facem un meci prost, nu îmi place asta. Sunt mulţumit acum că am reuşit să luăm un punct şi eu cred că e meritat", a declarat Mircea Rednic.

Jucătorii Viitorului au precizat că au fost spirite încinse la vestiare, după primele 45 de minute.

"Normal, cum să nu-i cerţi pentru că nu am avut în faţă o Craiova într-o formă foarte bună. Un pic de orgoliu, de ambiţie. Nu ai voie să intri cum am intrat noi, s-au pierdut multe mingi", a reacţionat antrenorul Viitorului.

Rednic a vorbit şi despre lupta la titlu. În decurs de cinci zile a remizat cu două pretendente la trofeu, FCSB (2-2) şi Universitatea Craiova (1-1). Întrebat cu care i-a fost mai greu, "Puriul" nu a stat pe gânduri: "De departe Steaua (n.r. FCSB), de departe!"

25
0:39
Gigi Becali l-a comparat pe Florinel Coman cu Diego Maradona: „Asta a făcut la FCSB!”. Propunere în direct de 500.000 de euro
25
0:21
Decizia luată de Gigi Becali, după gafa colosală a lui Ştefan Târnovanu din Sepsi – FCSB 2-2: „Înseamnă că nu vede bine!”
25
0:07
„Mi-am bătut joc!” Ştefan Târnovanu şi-a asumat toată răspunderea după Sepsi – FCSB 2-2. Răspuns la ameninţările lui Gigi Becali
25
0:05
Cât de gravă e accidentarea lui Florinel Coman, din Sepsi – FCSB! Anunţ înaintea confruntării cu Gică Hagi: „Să rupem blestemul!”
23:40 Cum poate deveni FCSB campioană, după remiza cu Sepsi! Roş-albaştrii, la un pas de titlu 22:40 Sepsi – FCSB 2-2. Coman s-a „rupt”, Târnovanu a gafat. Sărbătoarea de titlu a roş-albaştrilor se amână, după un meci de coşmar! 22:40 Fabrizio Romano a anunţat că Xavi va rămâne la Barcelona! Cine l-a făcut pe antrenorul catalanilor să se răzgândească 22:35 VIDEOImagini COLOSALE din vestiarul Unirii Slobozia, după promovarea în Liga 1! S-a sărbătorit pe „modelul” Inter 22:30 VIDEOAEK – Panathinaikos 3-0 şi Aris – Olympiacos 1-1 au fost în AntenaPLAY! Pas uriaş spre titlu pentru AEK. Probleme pentru Lucescu 22:26 Florinel Coman s-a accidentat în Sepsi – FCSB! Lovitură pentru „Mbappe”, înainte de EURO 2024 Vezi toate știrile