Mirel Rădoi a obținut cea mai mare notă, 9,61, fiind urmat de Adrian Mutu, 9,60, după cum anunță playsport.ro. Cei doi au susținut examenul de licență la finlul anului trecut, alături de alți 16 viitori tehnicieni, printre care și o femeie.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Printre lectorii care au ținut cursuri la licența PRO se numără Cosmin Contra, fost selecționer al României, Cesare Prandelli, antrenor AC Fiorentina, Massimo Lucceshi, antrenor UEFA.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Antrenorii care au luat licența PRO
- Mirel Rădoi
- Adrian Mutu
- Nicolae Constantin
- Octavian Chihaia
- Marius Măldărășanu
- Dorin Goian
- Florin Bratu
- Nicolae Grigore
- Costin Curelea
- Laszlo Balint
- Cristian Todea
- Dinu Todoran
- Valentin Negru
- Nicolae Croitoru
- Daniel Sima
- Andrei Erimia
- Irina Giurgiu
- Dumitru Suciu
Reclamă
Recomandări
- Ce note au obținut Rădoi și Mutu
- Cine a mai luat licența PRO
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
Citește și:
- Risc pentru jucători şi fani, la World Cup 2026: “Vrem să putem interveni în caz de căldură extremă”
- Universitatea Craiova și-a stabilit amicalele iernii. Ce partide vor disputa oltenii în cantonamentul din Antalya
- Cristi Săpunaru și-a ales rivalul cu care avea cele mai dure dueluri: „Îl mușcam de gât, dacă puteam”
- Gică Craioveanu a dat verdictul despre transferul uriaş pregătit de Universitatea Craiova
- Replica lui Erling Haaland, după avertismentul lui Pep Guardiola. Imaginea virală postată

































