Atalanta a învins-o pe Napoli cu 4-2, într-un meci din Serie A care se putea încheia tragic. O accidentare groaznică a avut loc în ultimul minut al meciului de la Bergamo.
Momente de panică la Atalanta – Napoli 4-2
Atacantul nigerian al oaspeţilor, Victor Osimhen, s-a ciocnit de Cristiano Romero, iar în cădere s-a izbit cu capul de gazon.
Osimhen a alternat momentele de luciditate, cu cele în care îşi pierdea conştienţa. Jucătorii au solicitat de urgenţă intervenţia medicilor. Nigerianul a fost transportat la un spital din Bergamo. El şi-a revenit şi a fost diagnosticat un traumatism cranian. Osimhen va rămâne peste noapte sub observaţia medicilor, scrie football-italia.net.
Serie A. Touché à la tête, Victor Osimhen transporté à l’hôpital après Atalanta-Naples https://t.co/En6OdVisiH
— Ouest-France Sports (@sports_ouest) February 21, 2021
În vârstă de 22 de ani, Osimhen este cel mai scump transfer din istoria lui Napoli. El a fost adus anul trecut de la Lille în schimbul a 70 de milioane de euro, sumă în care nu sunt incluse şi bonusurile.
Transferul a fost urmat de mai multe ghinioane pentru fotbalistul african. El şi-a dislocat umărul în noiembrie şi s-a îmbolnăvit de Covid-19 în vacanţa de Crăciun.
- Atalanta - Napoli 4-2
- Osimhen a leşinat pe teren
- Anglia - RD Congo e miercuri, de la ora 19:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Belgia - Senegal e miercuri, de la ora 23:00, în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY
- Franţa – Suedia 1-0, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Mbappe, gol superb. Olise, bară din „foarfecă”
- Lovitură pentru Carlo Ancelotti, înainte de Brazilia – Norvegia! Starul pe care nu se poate baza
- Erling Haaland nu e doar viking! Cum a fost surprins starul norvegian, după calificarea în optimile Cupei Mondiale
- Erling Haaland a surprins, înaintea partidei “de foc” cu Brazilia de la Mondial. Ce a spus după calificarea Norvegiei în optimi
- Radu Mărginean a murit la doar 43 de ani
































