Arlauskis este aşteptat să ajungă în această seară la Cluj-Napoca, anunţă Prosport. Acesta va semna în cel mai scurt timp şi e de aşteaptat să devină titular în locul lui Cristian Bălgrădean
Giedrius Arlauskis revine la CFR Cluj
Giedrius Arlauskis este unul dintre cei mai titraţi străini din Liga 1. El a câştigat titlul în România de cinci ori, unul cu Unirea Urziceni, unul cu FCSB şi trei cu CFR Cluj, echipă de la care a plecat cu medalia la gât, în 2020.
Portarul care are o cotă de piaţă de 1.5 milioane de euro a fost dat afară de la Al Shabab. Lituanianul a plecat de la gruparea arabă pentru a-i face loc nigerianului Ighalo, fostul portar al lui Manchester United.
Arabii au fost nevoiţi să renunţe la Arlauskis, fiind presaţi de regula care nu îi permite clubului să aibă decât maximum 7 jucători străini. Astfel, Arla pleacă de la Al Shabab după doar 8 meciuri adunate. Zaid Al Bawardi a fost folosit în celelalte 9 meciuri.
În luna septembrie 2020, Arlauskis a semnat pentru două sezoane cu Al Shabab. Portarul de 33 de ani a îmbrăcat tricoul CFR-ului în 85 de partide din campionat.
- Giedrius Arlauskis s-a înţeles cu CFR Cluj
- Lituanianul a câştigat de cinci ori titlul în Liga 1
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Adrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România
- Pancu rupe tăcerea! Ce l-a deranjat la Louis Munteanu: “Nu avea voie! Clubul să intervină! Sunt revoltat”
- Marius Șumudică nu duce lipsă de oferte! Anunțul antrenorului: “Mă simt ca peștele-n apă”. Cine l-a refuzat
- Marius Niculae a anunţat care este atuul lui Dinamo în lupta pentru titlu: “Şi suporterii văd asta”
- Andrei Rațiu, într-un top select! Pe ce loc se află în clasamentul condus de Lamine Yamal































