Un fundaş i-a salvat pe olteni de la înfrângere. Paul Papp a înscris în campionatul României pentru prima dată din 2015. Nu mai marcase de când juca în tricoul lui FCSB şi îi ajuta pe roş-albaştri să o învingă chiar pe Craiova.
Paul Papp i-a adus un punct Universităţii Craiova
"Sunt fericit că am dat gol, dar sunt trist că nu am putut să batem şi să nu luăm gol. Ştiu ce pot, mă antrenez 100% când Mister are nevoie de mine. Dau totul şi se vede asta.
Viitorul a avut un gol la o fază care nu anunţa nimic, un gol uşor. Atât au avut, alte ocazii nu ştiu să fi avut! Noi am făcut o primă repriză foarte bună. Per ansamblu, nu cred că am jucat prost, am dus-o în faţa porţii, dar ne lipseşte golul", a declarat Paul Papp.
Fundaşul central al grupării din Bănie a anunţat că presiunea este uriaşă după cele cinci meciuri la rând fără victorie.
"În vestiar e frustrant pentru că nu câştigăm. Ne antrenăm 200% în fiecare zi, ne dorim să ne batem la titlu, dar nu reuşim să băgăm mingea în poartă. Suferim la gol şi din păcate asta este, mergem mai departe", a precizat jucătorul Craiovei.
Universitatea are acum cu şase puncte mai puţin decât liderul campionatului României, FCSB.
- Universitatea Craiova - Viitorul 1-1
- Paul Papp a deschis scorul în Bănie
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Pep Guardiola și “mișcarea disperată” să își păstreze starul la Manchester City. Real Madrid stă “la pândă”
- Stoichiţă, întrebat frontal dacă FRF a greşit cu păstrarea lui Lucescu pe bancă la meciul cu Turcia: “Este vorba de soartă”
- Mircea Lucescu a suferit al doilea infarct. Spitalul Universitar a dat ultimele informații despre selecționer
- „Aoleo! Doamne!” Marica, șocat după ce Lucescu a suferit un infarct. Ce i-a spus după meciul cu Turcia
- Un club de tradiţie din România caută patron! Arabi şi italieni negociază preluarea































