Sursele Antenasport susţin că fanii arădeni i-ar fi lovit pe jucătorii celor de la Rapid, la finalul partidei. Incidentele ar fi avut loc în parcarea stadionului.
”Suporterii de la UTA au lovit jucătorii noștri. Nu e deloc ok”, a spus Lucian Ionescu, ofiţerul de presă al Rapidului, pentru digisport.ro.
Suporterii au avut un schimb de replici mai dur şi cu Dan Alexa, antrenorul Rapidului fiind cu greu calmat.
Ultraşii de la UTA au readus torţele pe stadioanele din România
Fanii celor de la UTA au făcut spectacol la derby-ul cu Rapid. Interzişi pe stadion din cauza pandemiei, ultraşii au făcut spectacol lângă arenă.
Aceştia au aprins torţe şi au cântat non-stop în meciul care o poate readuce pe "Bătrâna Doamnă" în Liga 1. Dacă va câştiga, UTA va reveni în Liga 1.
UTA – Rapid 1-2. Victorie uriaşă pentru giuleşteni
UTA Arad – Rapid a fost derby-ul etapei a 4-a din play-off-ul Ligii 2. Rapid a câştigat partida după ce a revenit fantastic de la 0-1. Facundo Mallo a marcat două goluri, iar trupa lui Alexa speră la promovare.
- UTA - Rapid 1-2
- Scandal la Arad între fani şi jucători
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Răzvan Marin, gol superb în Conference League! Execuţie direct în vinclu a internaţionalului român
- Primele tensiuni la Craiova: Schimbat, Anzor a comentat la adresa lui Coelho!
- FCSB – Feyenoord LIVE TEXT (22:00). Surprizele din primul 11 ale lui Charalambous. Echipa de start
- Anzor a ratat un penalty în Universitatea Craiova – Sparta Praga! Şansă irosită de olteni
- Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-1. Gol uluitor al lui Nsimba






























