Neymar şi Messi, rivali pe Arena Naţională! Scenariul şoc pus la cale de FIFA. Cum se poate juca Brazilia-Argentina la Bucureşti

Antena Sport Publicat: 5 martie 2021, 16:50

Comentarii
Neymar şi Messi, rivali pe Arena Naţională! Scenariul şoc pus la cale de FIFA. Cum se poate juca Brazilia-Argentina la Bucureşti

Lionel Messi şi Neymar, foşti colegi la Barcelona, ar putea fi rivali pe Arena Naţională în preliminariile CM 2022

FIFA a venit cu planul ca meciurile din luna martie, din preliminariile CM 2022, să aibă loc în Europa. Cei mai mulţi jucători ai naţionalelor sud-americane evoluează oricum la cluburi europene, iar antrenori precum Jurgen Klopp au anunţat deja că vor să se opună convocărilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Brazilia – Argentina s-ar putea juca pe Arena Naţională

Din cauza pandemiei de coronavirus, fotbaliştii ar trebui să intre în carantină la revenirea la echipele de club. "Ideea celor de la FIFA este ca partidele să aibă loc în oraşe precum Budapesta, Bucureşti şi Atena, cum a făcut deja UEFA cu meciuri din Champions League şi Europa League", scriu jurnaliştii de la Ovacion, din Uruguay. 

Cel mai important dintre cele zece meciuri programate în perioada 25-30 martie în preliminariile din America de Sud este cel dintre Brazilia şi Argentina. Arena Naţională a fost deja gazdă pentru Chelsea – Atletico Madrid, din Champions League, aşa că are şanse mari să fie pe listă pentru duelul dintre naţionalele lui Neymar şi Messi.

Lionel Messi a mai jucat de două ori pe Arena Naţională. A înfruntat România cu naţionala Argentinei şi pe Dinamo cu Barcelona. Brazilia, cu 12 puncte, şi Argentina, cu 10 puncte, sunt primele clasate în acest moment. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:00

Celta Vigo – Lyon LIVE SCORE (22:00). Ionuț Radu, duel “de foc” în optimile Europa League. Programul complet

18:42

„O rază de bucurie pentru o națiune în suferință!” Ce scria presa lumii după România – Argentina 1-1, la Mondialul din 1990

18:31

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 12 martie

18:31

Ioan Ovidiu Sabău, răspuns sincer despre revenirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Să nu se înţeleagă că nu am respect”

18:31

Cât de important a fost VAR-ul în România? Peste 1.300 de faze analizate în acest sezon de Liga 1 și de cupă

18:06

“Ăsta e probabil ultimul sezon”. O legendă a lui Liverpool crede că Guardiola e la “ultimul dans” la Man. City

1 S-a supărat şi a plecat de la FCSB! Mihai Stoica a confirmat: “Am semnat încetarea contractului” 2 Gică Popescu ştie cine îl poate învinge pe Răzvan Burleanu în lupta pentru şefia FRF: “Unul singur” 3 Ce fost jucător de la Rapid a adus Mirel Rădoi la FCSB. A dat echipa în judecată, după şapte sezoane bifate în Giuleşti 4 Liber la FCSB! Ce anunţ face Iuliu Mureșan despre transferul lui Matei Ilie 5 Rapid vrea să transfere atacantul momentului din Liga 1! Şi FCSB s-a interesat de el 6 Gigi Becali a rostit trei nume: Băluță, Cicâldău şi Macalou! “Am făcut ce am vrut eu…”
Citește și