Nicolae Stanciu, meci uriaș la Slavia Praga! Românul și-a calificat singur echipa în optimile Cupei Cehiei! A reușit un hatt-trick și o pasă de gol

Avatar photo

Publicat: 22 septembrie 2021, 19:56

Nicolae Stanciu a fost eroul Slaviei Praga în meciul de Cupă împotriva celor de la Velvary.

Nicolae Stanciu, sfat de la Anamaria Prodan

Profimediaimages

Slavia Praga s-a văzut condusă cu 2-0 la pauza meciului cu Velvary. Totul s-a schimbat în repriza a doua, iar cel care a ieșit la rampă a fost Nicolae Stanciu.

Nicolae Stanciu, eroul Slaviei Praga în Cupa Cehiei

Nicolae Stanciu a înscris de două ori între minutele 55 și 61. Prima dată, mijlocașul s-a trezit cu mingea la picior în careu și a înscris fără emoții, iar a doua oară, românul a transformat un penalty.

În acest interval dintre goluri, Stanciu a furnizat și o pasă de gol pentru Traore, din fază fixă, iar Slavia conducea cu 3-2.

Scorul final l-a stabilit același Stanciu. Românul a mai lovit o dată în minutele de prelungire, cu un șut plasat din lovitură liberă, închizând tabela la 4-2 pentru Slavia Praga.

⏱️ KONEC | Sešívaní otočili ve druhém poločase utkání s Velvary díky gólu Ibrahima Traorého a hattricku Nica Stancia a postupují do dalšího kola MOL Cupu! 👍 #velsla pic.twitter.com/kVBXxbAXi2
— SK Slavia Praha 🏆🏆🏆 (@slaviaofficial) September 22, 2021

Dan Petrescu, la AS.ro LIVE

17:40 VIDEOLIVE BLOG | Manchester City – Manchester United 6-3, derby-ul zilei! Erling Haaland hat-trick fabulos pe Etihad. „Diavolii”, la pământ 17:30 UPDATEErling Haaland, hat-trick EXTRATERESTRU în derby-ul Manchester City – Manchester United! Starul norvegian a intrat în istorie. Recordul incredibil stabilit 17:25 Istvan Kovacs, back in business în UEFA Champions League! Ce meci va arbitra românul 17:09 Dumitru Dragomir, mesaj clar pentru Cristi Săpunaru: „Bătrânețea nu iartă pe nimeni! Naționala nu se mai poate baza pe el!” 16:57 Alex Chipciu rupe tăcerea: „Ştiai că e MM în spatele tău şi ce putea să-ţi facă cineva? Dar dacă îl superi pe Gigi Becali….” 15:48 Ion Ţiriac pregăteşte o investiţie uriaşă! Scoate un milion de euro din conturi pentru a-i ajuta pe micii campioni: „Trebuie să merite” 15:01 Dieta secretă a lui Sandu Lungu. Ce bea la fiecare masă când se pregătește pentru meciurile de MMA 14:24 A murit primul luptător de MMA! S-a bătut pe reguli mixte cu marele Muhammad Ali în 1976 13:54 FCSB – FC Argeş, 21:30, LIVE TEXT. Nicolae Dică încearcă să pună capăt seriei de patru meciuri fără victorie în Liga 1. Echipele probabile 13:16 „Nicuşor Bancu e singurul produs de export”. Dumitru Dragomir, convins că fundaşul Universităţii Craiova poate fi vândut cu 5 milioane de euro!
Ciprian Marica
Echipa naţională • 27 sept., 23:53
Ciprian Marica cere CONTINUITATE la naţionala României! Jucătorii care l-au convins şi pe care vrea să îi vadă în preliminariile pentru EURO 2024 + Cum arată urnele
Mircea Lucescu, în timpul unui meci
Liga Naţiunilor • 27 sept., 1:12
Mircea Lucescu cere ca Edi Iordănescu să rămână selecţionerul României: „Ce să facă? Să o ia altul de la capăt?”. Reacţie categorică după România – Bosnia 4-1
Nicolae Stanciu, prima reacţie după România – Bosnia 4-1
Echipa naţională • 27 sept., 0:16
România – Bosnia 4-1 | Nicolae Stanciu e categoric: „Vreau ca Edi Iordănescu să rămână şi să ne calificăm la EURO împreună!”