Nimeni nu se mai aştepta la asta! Dinamo ar putea avea un nou stadion. Senatorii fac presiuni pentru a-i ajuta pe "câini"

Antena Sport Publicat: 18 iunie 2020, 19:20

Comentarii
Nimeni nu se mai aştepta la asta! Dinamo ar putea avea un nou stadion. Senatorii fac presiuni pentru a-i ajuta pe "câini"

Actualul stadion al lui Dinamo, inaugurat în 1951 / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Lucrările trebuiau să înceapă în acelaşi timp cu cele din Ghencea sau Giuleşti. Au fost probleme cu actele şi dinamoviştii au rămas cu actualul stadion, inaugurat în 1952.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Veşti excelente pentru dinamovişti

Conform Prosport, senatorul Şerban Nicolae a trimis o solicitare către Ministerul Afacerilor Interne prin care cere ca arena din Ştefan cel Mare să ajungă pe mâna CNI.

"Solicit public Ministrului Afacerilor Interne să emită, de îndată, ordinul de predare a imobilului constituit din teren și construcții, identificat ca Stadionul ”Dinamo”, către Compnia Națională de Investiții C.N.I. SA, bun proprietate publică, liber de sarcini. 

Totodată, solicit public, revizuirea soluției tehnice de realizare a investiției, astfel încât stadionul să respecte următoarele cerințe: să fie destinat exclusiv competițiilor de fotbal și să aibă o capacitate de cel puțin 25.000 de spectatori", a cerut Şerban Nicolae.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă semifinala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14 25 mai

VideoDezastru pentru George Russell în Marele Premiu al Canadei! Pilotul Mercedes a abandonat la jumătatea cursei

0:08 25 mai

VIDEOÎntrebarea care l-a enervat pe Florin Tănase după victoria cu Botoşani: “Cum?”

0:04 25 mai

Marius Baciu, elogii la adresa lui Tavi Popescu: „I-am cerut să aibă curaj și să facă ce vrea el”. Cum a evaluat jocul

0:01 25 mai

Octavian Popescu a dezvăluit de ce l-a îmbrăţişat pe Marius Baciu la gol: “Mi-a spus!”

23:56

VIDEOValeriu Iftime crede că Dinamo bate clar FCSB: “La cât de fudul a fost Gigi Becali, cred că îi trebuie o bătută”

23:55

Ștefan Târnovanu nu s-a ferit de cuvinte, după 4-3 cu Botoșani: „Semn de îngrijorare. Vai de capul nostru”

1 Daniel Pancu taie în carne vie! Dobre, OUT de la Rapid. Alţi 5 fotbalişti sunt pe lista de plecări 2 A bătut palma cu Rapid. După Daniel Pancu, un alt nume se alătură clubului: “Va începe de la 1 iunie” 3 Fostul jucător de la FCSB, dorit de Dinamo, s-a decis şi semnează 4 Gigi Becali l-a taxat imediat, după FCSB – Botoșani 4-3: „Din indolenţă a făcut aşa” 5 Doliu în sportul românesc! Un fost mare antrenor a murit la 84 de ani 6 Universitatea Craiova pregăteşte trei transferuri. Mihai Rotaru confirmă mutările: “Avem nevoie urgent”
Citește și