Noi detalii despre momentul în care Cosmin Olăroiu a fost ignorat de medicii de la spitalul "Victor Babeș". Cine s-a infectat cu Covid-19 după o petrecere

Antena Sport Publicat: 9 ianuarie 2021, 10:29

Comentarii
Noi detalii despre momentul în care Cosmin Olăroiu a fost ignorat de medicii de la spitalul "Victor Babeș". Cine s-a infectat cu Covid-19 după o petrecere

Cosmin Olăroiu antrenează în China

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cosmin Olăroiu a trecut prin momente dificile atunci când un membru din familia lui s-a infectat cu Covid-19. Antrenorul lui Jiangsu Suning s-a declarat dezamăgit de medicii de la spitalul "Victor Babeș". Chiar dacă i-a ajutat cu donaţii, aceştia l-au ignorat atunci când a avut cea mai mare nevoie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Din ultimele informaţii, se pare că fiul lui Cosmin Olăroiu a fost cel care s-a infectat cu coronavirus. Potrivit Prosport, Daniel Olăroiu s-a infectat la o petrecere la care a luat parte şi copilul lui Cristi Borcea, Patrick.

Fiul lui Cosmin Olăroiu a avut probleme după ce s-a infectat cu Covid-19

Tânărul de 27 de ani a resimţit simptome grave şi a avut nevoie de asistenţă medicală. În acel moment, Cosmin Olăroiu a apelat la ajutorul medicilor, dar aceştia i-ar fi întors spatele.

Antrenorul care a luat titlul cu Steaua, în 2006, a avut motive de supărarea. Le-a oferit, gratis, mâncare din propriul restaurant medicilor de la spitalul "Victor Babeș" pe toată durata stării de urgență.

"E trist pentru mine să vorbesc despre subiectul ăsta. Eu nu fac astfel de lucruri pentru presă sau pentru imagine. Nu trăiesc aici, nu am de ce să am popularitate. Vreau sa imi traiesc viața linistit.

Reclamă
Reclamă

În momentul respectiv, când doctorii erau în carantină și trebuia să stea la spital închiși, am discutat și aveau nevoie de această susținere. Eu m-am angajat să fac lucrul acesta pe toată durata aceea, până în iunie, iulie. Au fost câteva luni din martie… Restaurantul a fost închis și a funcționat doar pentru a livra mâncare doctorilor. Gratis, bineînțeles.

Da, iar când a fost nevoie și am avut un caz de Covid în familia mea, nimeni n-a mai ținut cont că eu i-am ajutat. Nimeni! Nici măcar… Au avut alții grijă de cel bolnav. Cei pe care nu i-am ajutat. Iar cei pe care i-am ajutat nici măcar nu mi-au mai răspuns! Problema recunoștinței e atunci când o aștepți. Dacă nu aștepți recunoștință de la oameni, nu te poate afecta. N-ai cum să fii dezamăgit!", a spus Olăroiu pentru Gazeta Sporturilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Cupa Mondială 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:11

Universitatea Craiova – UTA LIVE TEXT (21:15). Campioana debutează în noul sezon de Liga 1. Echipele probabile

14:48

VideoLewis Hamilton, accident în ultimul antrenament din Belgia! Inginerii Ferrari, cursă contracronometru înainte de calificări

14:44

Didier Deschamps, la ultimul meci pe banca naționalei Franței. Povestea mandatului său de succes

14:30

VIDEOCalificările Marelui Premiu al Belgiei, în direct pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY (17:00). Hamilton, accident în FP3

14:30

Franța – Anglia LIVE VIDEO (00:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Finala mică de la Mondial între doi granzi

14:09

Aymen Boutoutaou, prezentat oficial la FCSB. Ce număr va purta al treilea jucător transferat

1 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – FC Argeş 2-0: „E fricos, ce să faci cu el? Nu poate” 2 Adio, Dinamo! Fotbalistul pleacă înainte de startul noului sezon de Liga 1 3 Probleme de lot pentru Nuno Campos înainte de debutul la Dinamo! Cum ar putea arăta echipa la meciul cu Petrolul 4 Gata, s-a făcut transferul! A ajuns în România și semnează cu FCSB 5 FCSB, CFR și „U” Cluj și-au aflat posibilele adversare din turul 3 preliminar Conference League. Lista completă 6 FIFA a făcut marele anunţ! Cine arbitrează finala Cupei Mondiale? Centralul a izbucnit în plâns când a aflat
Citește și