Noi informații despre moștenirea lui Diego Maradona! Proprietatea din Cuba despre care nu s-a știut: ”Este intactă și disponibilă”

Gal Dorin Publicat: 5 ianuarie 2021, 14:58

Comentarii
Noi informații despre moștenirea lui Diego Maradona! Proprietatea din Cuba despre care nu s-a știut: ”Este intactă și disponibilă”

S-au aflat noi informații despre moștenirea lui Diego Maradona

Avocatul argentinian Mauricio D'Alessandro pretinde că averea lui Diego Maradona include și o casă în Cuba, care i-ar fi fost dată acestuia de către Fidel Castro, în perioada în care El Pibe D'Oro a locuit acolo pentru a trece peste dependența de cocaină.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avocatul lui Diego Maradona a fost contactat de unul dintre fii lui Fidel Castro

Conform acestuia, se pare că unul dintre băieții fostului lider din Cuba l-a contactat pe Matias Morla, avocatul lui Maradona, pentru a-i aminti de casa pe care acesta o are din perioada mai sus amintită, informează cei de la EFE citați de ziare.com

”I-a spus că există zeci de obiecte în podul acelei case. Există scrisori, scrisori de la lideri mondiali, pereți pictați de Maradona. Sunt păstrate acolo chiar pentru a face un muzeu”, a precizat D'Alessandro.

Fiul lui Fidel Castro i-ar fi invitat pe reprezentanții lui El Pibe D'Oro să o ia în stăpânire, precizând că edificiul unde Maradona picta ”Fidel, te iubesc” pe pereți este ”intact și disponibil”.

Diego Maradona a încetat din viață pe 25 noiembrie și a trimis în doliu toată lumea fotbalului. El a fost îngropat lângă Buenos Aires.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:31

VIDEOPorto – Tondela 2-0. „Dragonii” s-au distanțat la 7 puncte în fruntea clasamentului

23:46 19 apr.

Gâlcă pune presiune pe jucători după meciul cu Craiova: “Nu o să intre decât cei care pot să alerge”

23:39 19 apr.

Nicușor Bancu nu s-a mai ascuns după Craiova – Rapid 1-0: „Vrem ca în acest an să câștigăm titlul”

23:35 19 apr.

VideoSărbătoare în Bănie: Vladimir Screciu, „șef de galerie” după Univ. Craiova – Rapid 1-0

23:32 19 apr.

Problema de care Filipe Coelho s-a lovit după meciul cu Rapid: “Este treaba clubului”

23:14 19 apr.

„Sunt supărat pe mine”. Olimpiu Moruțan, la pământ după Univ. Craiova – Rapid 1-0: „Nu mai avem șanse la titlu”

1 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 2 De ce nu a primit Rapid licența UEFA. Explicaţia lui Victor Angelescu 3 Uluitor! O echipă a retrogradat și trei cluburi de sub ea au fost salvate. Cum a fost posibil 4 Anunţul celui pe care Gigi Becali vrea să îl aducă la FCSB: “O să purtăm o discuţie” 5 Starul lui Bayern Munchen “s-a rupt” şi ratează Campionatul Mondial 2026 6 Singurul român care va juca la Cupa Mondială din 2026: „Țara asta ne-a oferit libertate!”
Citește și