Pe aceeaşi listă cu mijlocaşul Viitorului îi mai găsim pe Federico Redondo, fiul lui Fernando Redondo, Rayan Cherki, Xavi Simons sau Jamal Musiala.
The Guardian, despre Bodişteanu: "Hagi crede că Bodişteanu este o perlă pentru club"
"Gică Hagi ştie cum arată un decar când îl vede. Născut în Moldova, Bodişteanu s-a mutat la academia lui Gică Hagi atunci când avea 11 ani. Acum, are cetăţenie română şi joacă la echipa U18. Este un mijlocaş cu abilităţi tehnice şi de pasare.
El a debutat deja pentru Viitorul, în prima ligă, în sezonul trecut. Chiar dacă nu mai e antrenorul echipei, Hagi crede că Bodişteanu este o perlă pentru club", scriu cei de la Guardian.
- Un român se află printre cei mai talentaţi 60 de tineri talentaţi din fotbalul european.
- Ştefan Bodişteanu este mijlocaşul Viitorului
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Porto – Gil Vicente 3-0. Liderul a făcut spectacol. Oaspeții au terminat partida în 10 oameni
- Marius Șumudică nu renunță! Declarația acestuia după eșecul cu Al-Ittihad
- Negocieri avansate pentru o plecare de la Rapid. Oficialii giuleștenilor au confirmat, după victoria cu UTA
- Adrian Mihalcea, mesaj ferm despre șansele la play-off, după UTA – Rapid 1-2: „La noi totul e calculat”
- Joao Lameira pleacă de la Oțelul! Unde ajunge fotbalistul dorit de FCSB și Rapid. Cât a costat transferul

































