”Nu ar fi frumos față de ceilalți jucători, dar nu pot să mă abțin la golul 2 și aici nu putea Rădoi să pregătească nimic.
Nu ai cum în viața ta să rămână fundașii laterali în spatele fundașilor centrali. Nu ai cum să faci așa ceva niciodată. Și nu cred că trebuie să facă Rădoi asta, cu jucători de 30 de ani și mă gândesc la Camora.
Greșeală impardonabilă. Trebuie să îți ții linia, nu există să te prindă cu fundașii laterali pe aceeași linie la 2 metri în spatele fundașilor centrali”, a tunat Marius Șumudică.
Marius Șumudică: ”Suntem departe de ceea ce înseamnă fotbal adevărat”
Antrenorul celor de la Gaziantep a vorbit și despre cum vede naționala și care ar fi veriga lipsă pentru succesul României.
”Practic, ăsta a fost jocul cu cea mai mare miză. Eu vedeam și văd o schimbare în ceea ce înseamnă atitudinea și probabil disciplina la echipa națională, dar deocamdată ducem lipsă de jucători care să joace meci de meci în campionate puternice, asta este părerea mea cu tot respectul pentru ceea ce face CFR-ul și Dan Petrescu.
Suntem departe de ceea ce înseamnă fotbal adevărat. Și atunci când nu joci, când nu ai competiție, este destul de greu să apari și să te ridici la nivelul unor adversari care au meciuri în picioare, cum a fost spre exemplu autorul celor două goluri, care joacă la Everton”, a explicat Marius Șumudică.
- Islanda - România 2-1
- Tricolorii au ratat calificarea la Euro 2020
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Gică Hagi i-a luat apărarea lui Marian Aioani, după gafa din Georgia – România 1-1: “Sper să înveţe”
- Georgienii au remarcat un “tricolor”, după remiza cu România: “A dezamorsat pericolul”
- Veste mare primită de Louis Munteanu! Anunţul făcut de DC United, imediat după golul marcat în Georgia – România
- David Matei, în al nouălea cer după debutul la echipa națională! Ce i-a transmis Gică Hagi înainte să intre pe teren
- Florinel Coman, reacție după primul meci la națională în 571 de zile: „Cu încredere vom putea ajunge departe”

































