Jucătoarea profesionistă de golf a stârnit furia fanilor echipei de baseball San Diego Padres. Aceştia au sărbătorit o victorie cu Cardinals, dar s-au simţit ofensaţi de o postare făcută de Paige.
Paige Spiranac, asaltată cu mesaje de ameninţare
"Nimeni nu a mers la meciuri atunci când jucau slab", a comentat americanca la un clip cu bucuria suporterilor. Reacţiile primite au fost extrem de dure.
But no one went to the games when they sucked https://t.co/q6m6fKCnOl
— Paige Spiranac (@PaigeSpiranac) October 3, 2020
”În cei 27 de ani de viață, n-am întâlnit pe nimeni care să țină cu Padres, apoi am văzut un clip în care toată lumea era bucuroasă și sărbătorea în San Diego. Am glumit şi imediat am primit mesajele de la fanii lui Paredes.
Am ajuns să spun că-mi pare rău pentru că primeam amenințări cu moartea. Oamenii îmi ziceau ceva de genul 'vino la El Cajon și o să te tăi'. Cineva mi-a spus că sunt un star porno expirat și că nu am dreptul să vorbesc despre baseball”, a spus Page Spiranac, citată de The Sun.
Sportiva are nu mai puţin de 361.000 de fani pe contul său de Twitter.
- Paige Spiranac a primit mesaje de ameninţare
- Reacţia sportivei de 27 de ani
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Croația s-a calificat la Cupa Mondială! Toate rezultatele serii din preliminariile World Cup 2026
- Dinamovistul Musi nu a jucat cu Finlanda. S-a aflat cât de gravă este accidentarea
- Gabriel Tamaș avertizează înaintea meciului cu Bosnia: „Fotbalul trebuie să îl iei în serios”
- Gigantul care vrea să cumpere Farul Constanţa. Giovanni Becali a dezvăluit: Gică Hagi vinde echipa!
- Mihai Stoica știe unde este România vulnerabilă la meciul cu Bosnia: „Avem probleme”






























