Închide meniul

Octavian Popescu, copleșit de emoții după o nouă partidă foarte bună la FCSB! ”Am ajuns la cea mai bună echipă din România”

Gal Dorin Publicat: 5 decembrie 2020, 20:51

Comentarii
Octavian Popescu, copleșit de emoții după o nouă partidă foarte bună la FCSB! ”Am ajuns la cea mai bună echipă din România”

Octavian Popescu a fost foarte emoționat la finalul meciului dintre FCSB și UTA

FCSB s-a chinuit 75 de minute pentru a desface apărarea arădenilor. Octavian Popescu a avut o execuție superbă prin care i-a suflat mingea unui adversar și a primit un fault în careu, transformat de Dennis Man pentru a deschide scorul. La final, tânărul Popescu a părut extrem de emoționat să se afle în centrul atenției.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Octavian Popescu: ”Mă folosesc mult de faptul că sunt foarte tehnic”

Sub influența emoțiilor, Octavian Popescu nu a avut foarte multe cuvinte de spus despre succesul de care se bucură în ultima perioadă la FCSB.

”Mă folosesc mult de faptul că sunt foarte tehnic. Nu mi-am imaginat niciodată că o să ajung la cea mai bună echipă din România. Grupul este unit, m-a ajutat foarte mult. Cu Dennis (n.r. Man) sunt cel mai apropiat”, a recunoscut jucătorul roș-albaștrilor.

Întrebat despre laudele care i se aduc din lumea fotbalului românesc, Octavian Popescu a încercat să rămână modest.

”Vă dați seama că mă simt foarte bine când sunt comparat cu jucători mari și le mulțumesc foarte mult și o să încerc să o țin tot așa. Eu singur încerc să mă țin cu picioarele pe pământ”, a mărturisit Popescu.

Reclamă
Reclamă

FCSB, a zecea victorie din Liga 1

FCSB nu a avut un meci ușor cu UTA, formația bucureșteană trebuind să lucreze mult pentru a desface apărarea arădenilor. Octavian Popescu a avut o sclipire de geniu în minutul 75 și a obținut al doilea penalty în două etape consecutive, iar Dennis Man a înscris de la punctul cu var împotriva fostei sale echipe. Atacantul nu a sărbătorit reușita.

Florinel Coman a înscris golul cu numărul doi în minutul 89 printr-o execuție foarte frumoasă, iar Darius Olaru a închis tabela în minutele de prelungiri.

FCSB se detașează în fruntea clasamentului Ligii 1, la 5 puncte de Universitatea Craiova și la 9 puncte de CFR Cluj. a

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România Grupa H a preliminariilor pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:11
Cristi Chivu, decizie majoră la Inter. Jucătorul la care e gata să renunțe a fost „eroul” echipei sezonul trecut
19:56
Elena Rybakina, prima finalistă la Turneul Campioanelor! A 10-a victorie la rând, după meciul cu Jessica Pegula
19:33
Novak Djokovic s-a calificat în finala de la Atena. Nole, în formă maximă înainte de Turneul Campionilor
19:32
Marius Șumudică i-a făcut praf pe cei de la Rapid Viena. Fotbalistul de la Universitatea Craiova remarcat
19:15
Farul – FC Botoșani (LIVE TEXT 20:30). Deplasare grea pentru liderul Ligii 1. Echipele de start
18:59
Golul lui Darius Olaru din Basel – FCSB 3-1, ales cel mai frumos al etapei din Europa League
1 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 2 VIDEOCalfificările pentru sprintul din Brazilia LIVE VIDEO (20:30, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Norris, cel mai rapid în antrenamente 3 Alimentele interzise în dieta lui Mircea Lucescu. Care este secretul longevităţii pentru selecţionerul României 4 Pe ce loc se află Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena! Clasamentul din Conference League după 3 etape 5 Gigi Becali a luat decizia finală în privința lui Ștefan Târnovanu, după gafa incredibilă din Basel – FCSB 3-1 6 Mesajul direct al lui Mirel Rădoi pentru Ştefan Baiaram, după Rapid Viena – Craiova 0-1
Citește și