Alexandru Cicâldău a devenit oficial jucătorul celor de la Galatasaray. Clubul turc a făcut anunţul oficial pe reţelele sociale. “Bine ai venit!”, a fost mesajul postat de Galata, alături de un clip cu mai multe goluri marcate de Cicâldău.
OFICIAL. Alexandru Cicâldău a semnat cu Galatasaray
✍️ Galatasaray’a hoş geldin Alexandru Cicaldau! 🤜🤛 pic.twitter.com/uNtdsWgm9T
— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) July 24, 2021
Suma de transfer a fost de 6 milioane de euro potrivit presei din Turcia, cu 500.000 mai mică decât s-a vorbit iniţial. Fotbalistul va primi peste 1 milion de euro pe sezon. De zece ori mai mult decât la Craiova.
Cicâldău şi Ioan Becali, moment genial la Istanbul
Alexandru Cicâldău şi Ioan Becali au ajuns sâmbătă la Istanbul, acolo unde au fost aşteptaţi de presa turcă. La insistenţele jurnaliştilor, Ioan Becali i-a cerut lui Cicâldău să acorde un scurt interviu.
“Lasă-l să vorbească!”, a spus Ioan Becali, iar Cicâldău a replicat imediat: “Nu acum, domn’ Giovanni!”
Fostul agent de jucători a insistat şi l-a pus pe Cicâldău să ofere un scurt interviu. Nu înainte de a-i transmite ce să spună.
“Păi de ce? Poţi să vorbeşti foarte bine! Am venit, mă duc să fac vizita medicală şi cu asta basta”, i-a transmis Ioan Becali, iar Alexandru Cicâldău s-a conformat imediat.
Mesajul lui Gică Hagi pentru Alexandru Cicâldău
Gică Hagi i-a cerut lui Alexandru Cicâldău să-i calce pe urme la Galatasaray. “Românilor care am fost acolo ne-a mers bine”, a spus Hagi.
“Felicitări lui, felicitări celor de la Craiova. Şi ei au contribuit la dezvoltarea lui Cicâldău, l-au adus la un nivel foarte bun. Dovadă că s-a dus la o echipă mare. Îi urez să aibă succes, să continue tradiţia. Să-i meargă bine, aşa cum ne-a mers şi celorlalţi români. Ne-a mers foarte bine la Galatasaray”, a spus antrenorul Farului, sâmbătă, într-o conferinţă de presă.
- Cicâldău, la Galatasaray
- Anunţul oficial al turcilor
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Bogdan Andone, resemnat după eșecul cu Universitatea Craiova: „Este o pălărie prea mare pentru noi”
- Control antidoping după FC Argeș – Universitatea Craiova 1-2! Ce jucători au fost testați
- Nicușor Bancu nu s-a ferit de cuvinte, după victoria cu FC Argeș: „Contează antrenorul, plecasem cu Rădoi”
- Schimbări în lotul FCSB-ului pentru meciul cu Petrolul. Jucătorii pe care mizează Mihai Stoica: „Au moral bun”
- Filipe Coelho, concluzii după debutul cu victorie la Universitatea Craiova: „Nu a fost ușor”































