Campionii României vor primi 700.000 de euro în schimbul fundaşului de 29 de ani. Ivorianul a contribuit la victoria obţinută de gruparea din Gruia în "finala" Ligii 1. A marcat în succesul cu 3-1 obţinut pe terenul Universităţii Craiova.
Kevin Boli este noul jucător al lui Samsunspor
"Kevin Boli, fundaş al naţionalei Coastei de Fildeş şi care joacă la CFR Cluj, a semnat un acord pe o perioadă de trei ani. La ceremonie au participat jucătorul de 29 de ani, preşedintele clubului şi managerul nostru general. Îi dorim fotbalistului tot binele", se anunţă în postarea celor de la Samsunspor.
Boli a jucat în 39 de meciuri din Liga 1 pentru CFR Cluj. Conform Transfermarkt, are o cotă de piaţă de 1.1 milioane de euro.
"Boli s-a înțeles cu Samsunspor, e o pierdere mare. La fel ca Arlauskis, ca Țucudean, ca Cristi Manea. Cu el și cu Vinicius, dacă vedeți statisticile, nu am luat gol niciodată acasă. Formează cuplul cel mai sudat, de aia am și mizat pe el cu Dinamo Zagreb. Și nu e exclus să plece și Billel Omrani”, a declarat, zilele trecute, Dan Petrescu.
- Fundaşul de 29 de ani a câştigat trei titluri cu CFR Cluj
- Are o cotă de piaţă de 1.1 milioane de euro
- Va juca în liga secundă din Turcia
- Deportivo La Coruna - Real Madrid e live în AntenaPLAY, pe 12 august, de la ora 22:00
- Europe Smash - Sweden 2026 e live în AntenaPLAY în perioada 8-18 august
- Anunț de ultimă oră făcut de Peluza Nord! Ce se întâmplă cu protestul: „Situația actuală nu mai poate continua!”
- Karlo Muhar la FCSB? Ce spune Gigi Becali despre mutarea verii în Liga 1: „Vorbesc cu Meme. Îmi place de el”
- Mari bătăi de cap pentru Iraola! Cel mai bun jucător al lui Liverpool în presezon nu poate juca următoarele 6 luni
- A plecat în plin sezon de la Rapid: „Urmează un proces lung”. Giuleștenii, pagubă de 150.000 de euro
- Echipa de start a FCSB-ului pentru duelul cu Sepsi: ce se întâmplă cu Florin Tănase, lăsat pe bancă la meciul cu Farul

































