Închide meniul
UPDATE

Olimpiu Moruțan, aproape de un super-gol în Galatasaray – Lazio! Voleul său a zguduit bara transversală. Reacţie ireală: s-a luat singur la palme. Portarul lui Lazio s-a făcut de râs din cauza românului

Alexandru Ivan Publicat: 16 septembrie 2021, 20:30 / Actualizat: 16 septembrie 2021, 23:05

Comentarii
Olimpiu Moruțan, aproape de un super-gol în Galatasaray – Lazio! Voleul său a zguduit bara transversală. Reacţie ireală: s-a luat singur la palme. Portarul lui Lazio s-a făcut de râs din cauza românului

Profimedia

Update: Olimpiu Moruţan şi-a luat revanşa în minutul 67, când norocul i-a surâs fostului jucator de la FCSB. Moruţan a centrat de pe partea dreaptă, un fundaş al celor de la Lazio a respins slab mingea. Totuşi, părea o sarcină uşoară pentru Strakosha să prindă balonul. Portarul celor de la Lazio s-a făcut de râs şi şi-a dat cel mai tare autogol al serii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău sunt titulari în Galatasaray – Lazio. Fostul jucător de la FCSB a fost aproape de un super gol în minutul 23.

Olimpiu Moruțan, aproape de o “bijuterie” în Galatasaray – Lazio

Balonul s-a așezat perfect pentru un voleu al lui Moruțan din preajma careului. Șutul acestuia cu piciorul stâng a izbit bara transversală a porții lui Lazio.

VIDEO AICI CU OCAZIA LUI OLIMPIU MORUȚAN

Imediat după fază, Moruțan s-a luat singur la palme. Putea fi primul său gol de la transferul la Galatasaray.

Reclamă
Reclamă
Olimpiu Moruțan
Sursa: captură Pro X
Olimpiu Moruțan
Sursa: Captură Pro X

Suma reală a transferului lui Moruțan la Galatasaray

FCSB l-a cedat, în această vară, pe Olimpiu Moruțan. Jucătorul a ajuns la Galatasaray, iar Gigi Becali a anunțat că a luat în schimbul său 4.2 milioane de euro, plus un bonus de 1.5 milioane de euro, în funcție de performanțe.

Turcii de la Fanatik îl contrazic însă pe patronul de la FCSB. Aceștia susțin că Galatasaray a plătit în schimbul lui Moruțan doar 3.5 milioane de euro. Cel mai scump jucător adus de Galata, în această vară, a fost Cicâldău. 6.5 milioane de euro au plătit turcii pe el.

FCSB va primi un bonus de 1.000.000 de euro, dacă Galatasaray va ajunge în grupele Champions League. Dacă nu, Becali ar putea lua 300.000 de euro, dacă turcii ajung în grupele Europa League. Gigi Becali a păstrat și un procent de 20% dintr-o eventuală revânzare a lui Moruțan.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36 5 feb.
“Ne-am atins obiectivul!” Elias Charalambous încrezător în şansele FCSB pentru play-off. De ce nu a jucat Ngezana
23:15 5 feb.
BREAKING NEWSDennis Politic a plecat de la FCSB! Anunțul făcut de campioana României
23:12 5 feb.
Salariu dublat pentru un titular de la FCSB, după victoria cu Botoșani. Anunțul lui Gigi Becali: „Asta e promisiunea”
23:09 5 feb.
VideoIftime: “Suntem cu apa până la gât!” De ce nu mai crede în play-off
22:56 5 feb.
Gigi Becali a spus de ce l-a lăsat pe bancă pe Daniel Bîrligea, în FCSB – Botoșani 2-1: „Eu sunt stăpân, restul slujitori”
22:56 5 feb.
Darius Olaru rămâne cu picioarele pe pământ, după victoria cu Botoșani: „Ne-am făcut meciul singuri greu”
1 Dennis Politic pleacă de la FCSB, dar rămâne în Liga 1! Echipa cu care va semna 2 BREAKING NEWSAdrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru 3 FotoAfacerea uriaşă pe care Gigi Becali se chinuie să o vândă de ani buni: “M-am gândit să îi dau în judecată” 4 Destinaţie surpriză pentru portarul FCSB. Gigi Becali îşi dă acordul: “Eu spun că vrea” 5 Daniel Pancu a anunțat în direct noul transfer al lui CFR Cluj. Jucătorul asociat cu FCSB semnează cu rivala 6 “Mititelu nu a avut nimic” Prima reacţie din partea Universităţii Craiova după decizia privind palmaresul
Citește și