Olimpiu Moruţan, la mare căutare în Europa! "Călăul" lui Juventus şi al lui Cristiano Ronaldo a pus ochii pe "perla" lui Becali

Dragoș Vasile Publicat: 4 aprilie 2021, 13:19

Comentarii
Olimpiu Moruţan, la mare căutare în Europa! "Călăul" lui Juventus şi al lui Cristiano Ronaldo a pus ochii pe "perla" lui Becali

Olimpiu Moruţan, la mare căutare în Europa

Leverkusen şi Hoffenheim sunt cele două echipe din Germania care stau cu ochii pe Moruţan. E urmărit şi de Inter sau Galatasaray, iar ultimul nume care a pus ochii pe fotbalistul FCSB este FC Porto, "călăul" lui Juventus şi al lui Cristiano Ronaldo din Liga Campionilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Olimpiu Moruţan, pe radarul lui FC Porto

Jurnaliştii de la O Jogo notează că "dragonii" sunt pe urmele "perlei" lui Becali de mai mult timp. De asemenea, aceştia au amintit de faptul că latifundiarul din Pipera a profitat de forma bună a a lui Moruţan pentru a se asigura că nu-l va vinde cu mai puțin de 20 de milioane de euro.

Site-ul de specialitate Transfermarkt.com îl cotează pe Moruţan la 2 milioane de euro. În acest sezon, mijlocaşul a bifat 25 de partide pentru formaţia roş-albastră, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 6 goluri şi să ofere 12 pase decisive.

EXCLUSIV | Olimpiu Moruţan, dorit în Germania. Ce spune Victor Becali despre suma uriaşă cerută de FCSB 

Olimpiu Moruţan n-a fost titular cu nemţii la Euro, dar este pe lista unor nume grele din Europa. El este următorul pariu de milioane al lui Becali la transferuri.

Becali cere pe mijlocaş 20 de milioane de euro: "Cine spune 'Doamne, ia-mi'?! Spune: 'Doamne, dă-mi', normal. În atenţia lor pot fi şi jucători la care când aud suma de transfer închid telefonul", a spus Victor Becali, vărul patronului de la FCSB, pentru AntenaSport.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali ar fi vrut să-l vadă pe Moruţan la naţionala mare a lui Rădoi: "Moruţan trebuie să aibă cu cine să joace! Că dacă Moruţan nu are cu cine să joace, degeaba îl ţii acolo la tineret, ce să facă acolo la tineret?! Băi, Mutu, lasa-mă în pace! Înţelegi?!", a declarat patronul FCSB.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru meciul dintre Slovacia şi România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 30 mart.

Bogdan Vătăjelu a revenit în România după doi ani și a semnat

23:37 30 mart.

UPDATESlovacia – România, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY (marţi, 21:45). Fără Mircea Lucescu pe bancă

23:32 30 mart.

Care a fost, de fapt, diagnosticul primit de Mircea Lucescu! Dezvăluirea din partea FRF: “Șansă mare”

23:26 30 mart.

De ce Daniel Pancu nu vrea să antreneze echipa naţională. Dezvăluirea lui Florin Prunea: “Niciodată”

22:53 30 mart.

Steaua, la un pas de prima ligă? Ministrul Apărării a făcut anunțul: „Indiferent cine se supără!”

22:40 30 mart.

Salariu de 14 milioane € pe an pentru viitorul antrenor al lui Radu Drăguşin la Tottenham

1 Doi jucători nu mai intră în planurile lui Gică Hagi la naţionala României. Gigi Becali ştie cine sunt 2 Putin, anunț în ziua cea mare: „Rusia este pregătită” 3 A refuzat FRF! Fostul antrenor de la FCSB i-a spus “NU” lui Burleanu: “Mie mi s-a propus” 4 Nebunie în Italia. 30.000 de fani au umplut Piazza dei Signori după promovarea din liga a treia 5 “Schimb yala de la uşă”. Mircea Lucescu, dialog incredibil cu soţia Neli, pe patul de spital: “FRF l-a disperat” 6 Mircea Lucescu, director tehnic la o echipă din fotbalul românesc? Anunţul făcut de un oficial FRF
Citește și