Închide meniul
EXCLUSIV AS.ro LIVE

Omul care aducea banii! ULUITOR! Câți bani a “băgat” Florentin Petre în Dinamo: “Dacă îmi luam 10% eram milionar!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 decembrie 2021, 8:36 / Actualizat: 15 decembrie 2021, 10:08

Comentarii
Omul care aducea banii! ULUITOR! Câți bani a băgat Florentin Petre în Dinamo: Dacă îmi luam 10% eram milionar!

AS.ro LIVE

Totul a început cu Tararache, a continuat cu Marius Niculae. Au urmat apoi Ciprian Marica și Cristi Pulhac. Florentin Petre a dezvăluit și ce salariu avea la Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eu aveam 4 mii de dolari, pe an, la Dinamo, și jucam la naționala de tineret. Salariile erau foarte mici, noroc că mai aveam prime de joc.

Se băteau pe mine, sa stea în cameră cu mine. Am transferat patru jucători. Am adus cam 13 milioane de euro, la Dinamo :). Dacă îmi luam 10%, eram milionar acum.

L-am avut prima dată pe Tararache, a plecat pe două milioane și ceva. A venit Marius Niculae a plecat pe trei spre patru. Marica, a plecat și el pe patru, cinci milioane. Pulhac, a plecat și el pe niște bănuți frumoși“, a dezvăluit Florentin Petre la AS.ro LIVE.

Jucătorul pe care Florentin Petre nu a reușit să-l transfere

Dintre toți colegii de cameră pe care i-a avut, Florentin Petre a dat eșuat doar cu unul. Este vorba de Alex Păcurar, care-i “reproșează” și acum.

Reclamă
Reclamă

Singurul, care și acum îmi reproșează că nu am reușit să-l vând, este Alex Păcurar. ‘Bă, eu sunt singura petardă pe care ai ținut-o în cameră și nu a plecat’, îmi zice și acum“, a mai povestit Florentin Petre.

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:43
Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
17:31
FCSB a realizat performanța săptămânii în Europa League! Anunțul oficial al UEFA
17:02
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 12 decembrie
16:57
Olandezii l-au desființat pe Robin Van Persie, după eșecul dramatic suferit de Feyenoord la București
16:52
Discuţii pentru reducerea numărului de echipe din Liga 1. LPF confirmă
16:38
Veste uriașă pentru CFR Cluj, chiar înaintea meciului cu Csikszereda! Există acord pentru plată
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 5 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 6 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
Citește și