Închide meniul

Pablo Cortacero rupe tăcerea! Numărul 1 de la Dinamo, deranjat de acuzațiile aduse. ”Voi închide gura tuturor”

Gal Dorin Publicat: 27 octombrie 2020, 9:24

Comentarii
Pablo Cortacero rupe tăcerea! Numărul 1 de la Dinamo, deranjat de acuzațiile aduse. ”Voi închide gura tuturor”

Pablo Cortacero

Omul de afaceri spaniol s-a arătat derajat de faptul că a fost dat dispărut și susține că este blocat în Spania din cauza restricțiilor de coronavirus, dar comunică în fiecare zi cu cei de la club.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pablo Cortacero: ”Vom prezenta o garanție de 19 milioane de euro”

”Totul e o minciună, nu e nicio problemă. Vom prezenta o garanție de 19 milioane de euro la finalul săptămânii, chiar dacă nu pot călători, o voi trimite și le voi închide gura tuturor. Nu înțeleg de ce trebuie să se inventeze minciuni. Cum să se spună că am dispărut, când eu vorbesc zilnic și țin legătura cu toți de la club?! 

Eu nu pot călători acum pentru că este totul închis în Spania din cauza pandemiei, dar țin legătura zilnic cu Rufo, cu Cosmin, cu toți cei din conducerea clubului. Este o minciună că se spune că e altcineva în spate. 

Acum ne ocupăm să ne mutăm și la birourile noi, vom face și o mărire de capital de 10 milioane de euro, dar trebuie convocat un consiliu de administrație pentru asta și rămâne acea scrisoare de garanție bancară a fondului de investiții pe care o vom prezenta, ca să se vadă că avem capacitate economică și că nu sunt probleme”, a explicat omul de afaceri.

Dinamo, colaps total în campionat

Dinamo are un start de sezon mai mult decât deficitar, cu cinci înfrângeri acumulate deja. 

Reclamă
Reclamă

Cosmin Contra i-a făcut praf și el pe străinii cu salarii mari de la echipă, dar chiar și scaunul antrenorului român pare să se clatine în cazul unui eșec în etapa viitoare.

”Nici nu mi-a trecut prin cap deocamdată să îl schimb pe Contra cu antrenorul spaniol despre care s-a vorbit. 

Dar dacă vom pierde și vineri e normal să luăm niște decizii, pentru că sunt foarte supărat că la ce echipă avem nu obținem rezultate și atmosfera este stricata de tot ceea ce se discută”, a declarat Pablo Cortacero într-o intervenție pentru ProSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:22
LIVE TEXTCsikszereda – Dinamo 2-2. Meci nebun la Miercurea Ciuc. S-a reluat partida după ce a picat nocturna
23:10
A picat nocturna în timpul partidei Dinamo – Csikszereda. Ce prevede regulamentul
23:08
Momente tensionate la Miercurea Ciuc! Fanii lui Dinamo, ciocniri cu jandarmii. Andrei Nicolescu a intervenit
22:42
Luka Modric a fost prezentat oficial la AC Milan. Croatul va purta numărul 14 pe San Siro
22:07
Alexandru Musi, gol la debut în tricoul lui Dinamo. Reuşită după 16 minute în meciul cu Csikszereda
21:58
Gigi Becali ar putea renunţa la un alt jucător: “Nu a achitat clauza” Detalii de la negocieri
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Scandal în Spania, după petrecerea de majorat a lui Lamine Yamal. Starul Barcelonei va fi dat în judecată 3 Au retrogradat în liga a doua, dar fanii au rămas lângă echipă: peste 18.000 de abonamente vândute! 4 Marele dezavantaj al lui David Popovici în lupta cu Pan Zhanle şi cu istoria, la Campionatele Mondiale de nataţie 5 Sorin Cârțu s-a dezlănţuit! A desfiinţat arbitrajul din meciul cu UTA: “Ai băgat în joc o echipă” 6 “Te mai întorci la Rapid?” Marius Șumudică a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre relația cu Dan Șucu
Citește și