Închide meniul

Patru titulari de la Dinamo au simptome de COVID-19! Riscă să nu facă deplasarea pentru meciul cu echipa lui Mircea Lucescu

Dragoș Vasile Publicat: 24 martie 2021, 16:37

Patru titulari de la Dinamo au simptome de COVID-19! Riscă să nu facă deplasarea pentru meciul cu echipa lui Mircea Lucescu

Patru titulari de la Dinamo au simptome de COVID-19

Dinamo este lovită din toate părţile. Apele sunt tulburi în Ştefan cel Mare, iar "câinii" au parte de un nou şoc. Paul Anton, Ante Puljic, Steliano Filip și Adam Nemec au simptome de COVID și nu vor face deplasarea la Kiev, anunţă Fanatik.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Joi dimineaţă, întreg lotul echipei va efectua noi teste. Sursa citată precizează că şansele ca cei patru fotbalişti să iasă negativi sunt foarte mici.

Prima reacţie oficială de la Dinamo

După aflarea veştii, reacţiile nu au întârziat să apară. Mario Nicolae, managerul sportiv al celor de la Dinamo, a infirmat că cei patru fotbalişti ar avea COVID, însă a precizat că aceştia nu vor face deplasarea în Ucraina. Motivul, spune acesta, e pentru a nu îi forţa.

"Anton, Puljic și Steliano sunt învoiți de noi după meciul de la Iași. Ei nu vor face deplasarea la Kiev, la fel și Nemec, care revine după accidentare și nu vrem să-l forțăm. Dar nu e vorba de Covid, așa cum spuneți", a declarat Mario Nicolae, potrivit sursei citate.

Fanii din DDB îşi pun speranţele în Mircea Lucescu

Dinamoviştii îşi pun speranţele în Mircea Lucescu. Suporterii acționari de la Dinamo continuă campania de strângere de fonduri pentru licența de Liga 1. După ce scos la vânzare tricouri personalizate, "câinii" au venit cu încă o soluție: amical de lux cu Dinamo Kiev.

Reclamă
Reclamă

Toți banii strânși după meciul cu formația lui Mircea Lucescu vor fi folosiți pentru obținerea licenței. Meciul se va disputa pe 27 martie, pe stadionul Olimpic din Kiev. "Il Luce", care este membru DDB elite, a acceptat imediat invitația "câinilor".

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:10

EXCLUSIVLiga Campionilor cu FCSB sau World Cup 2026 cu România? Răspunsul lui Denis Alibec

8:59

VIDEONeymar a luat roşu după ce a băgat mingea în poartă cu mâna! Starul brazilian a protestat vehement

8:50

Ianis Zicu, mesaj la 7 dimineaţa: “Nu am dormit de 24 de ore! Sunt foarte fericit că pot să plec lasând jucătorii în Liga 1”

8:42

Răzvan Burleanu a dat verdictul după transferul lui Alibec la FCSB: “Naţionala va putea să beneficieze”

8:28

Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei

8:18

Alin Roman, atac fără precedent la colegii săi străini de la Poli Iaşi: “Nu poţi să îi motivezi. Îşi fac grupuleţe”

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 6 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română
Citește și