Tehnicianul celor de la Parma este convins că Man va ajunge un jucător de top și a dezvăluit că în momentul în care a venit în Italia, Man nu prea făcea faza defensivă.
"Avem mai mulți jucători tineri interesanți, dar cel care a crescut cel mai mult este Dennis Man. Are un potențial enorm. Și când a venit aici era foarte bun cu mingea la picior, dar suferea pe faza defensivă. Are calități fizice, a fost dispus să învețe limba.
E jucător de echipă națională, a venit dintr-un campionat în care era lider, acum pentru a demonstra în Italia muncește pe ambele faze. Dennis Man poate ajunge un jucător de top", a declarat Roberto D'Aversa, la finalul meciului cu Juventus, conform Parmalive.
Dennis Man a fost titular cu Juventus
Dennis Man a jucat titular, iar Valentin Mihăilă a intrat în ultima jumătate de oră în Juventus-Parma 3-1. Echipa românilor a condus cu 1-0, dar campioana Italiei a întors scorul.
Ajuns la Parma la începutul acestui an, când a fost cumpărat de la FCSB, Man a reușit rapid să impresioneze. Internaționalul român a marcat două goluri și a dat o pasă de gol.
Man are 22 de ani și este cotat de transfermarkt.com la 11 milioane de euro.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Dennis Man a fost titular cu Juventus
- Antrenorul celor de la Parma, impresionat de Man
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Sparta Praga și suporterii ei, blocați în România. Probleme pentru cehi după victoria cu Universitatea Craiova
- FCSB va pune în vânzare biletele pentru derby-ul cu Rapid, la o zi după succesul cu Feyenoord. Cât costă cel mai ieftin tichet
- Transfer ratat de Gigi Becali. Jucătorul plecat pe 500.000 de euro a fost dorit la FCSB: “Asta e acum”
- Victoria FCSB-ului cu Feyenoord, în istorie! Niciodată nu s-a mai întâmplat așa ceva în fotbalul românesc
- Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta”






























