Închide meniul

"Poate e timpul să i se mărească salariul". Reacţie fabuloasă după golul fabulos marcat de Lionel Messi în Barcelona – Bilbao 2-1

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 februarie 2021, 5:33

Comentarii
"Poate e timpul să i se mărească salariul". Reacţie fabuloasă după golul fabulos marcat de Lionel Messi în Barcelona – Bilbao 2-1

Lionel Messi a marcat un gol extraordinar în Barcelona - Athletic Bilbao 2-1

A fost modul în care căpitanul Barcelonei le-a răspuns criticilor la numai câteva ore după ce s-a aflat că a câştigat peste 550 de milioane de euro în ultimii patru ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lionel Messi, gol spectaculos în poarta lui Athletic Bilbao

"Poate e timpul pentru o mărire a salariului lui Messi", a scris Gary Lineker pe contul său de Twitter. 

Aflat în ultimele 6 luni de contract, Messi a atins o bornă uriaşă pe Camp Nou. Împotriva lui Bilbao a reuşit cel de-al 650-lea gol în tricoul Barcelonei. În La Liga, el a punctat de 456 de ori de la momentul debutului său.

Lionel Messi, contract de 555.237.619 de euro cu Barcelona

Lionel Messi a semnat un contract fabulos cu Barcelona, în 2017. Presa din Spania susţine că gruparea de pe Camp Nou are cheltuieli de 500 de milioane de euro de pe urma înţelegerii cu starul argentinian, semnată în 2017 şi valabilă pe 5 ani. 

Reclamă
Reclamă

El Mundo del Siglo XXI a publicat datele concrete din contractul lui Messi cu catalanii. Messi ar fi avut parte de ”un contract faraonic care distruge Barcelona”. Suma totală cheltuită de Barca ajunge la 555.237.619 de euro.

Astfel, Messi are două clauze uriaşe în contract. Prima, legată de reînnoirea înţelegerii, e în valoare de 115.225.000 de euro. A doua, cea pentru loialitate, este de 77.929.955 de euro. Lionel ar fi obţinut 92% din contract, chiar dacă Barcelona nu a mai câştigat Liga Campionilor, din 2015.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:12
Bernadette Szocs – Sabine Winter LIVE VIDEO (20:05), în optimi la WTT Champions Montpellier. Şi Samara joacă joi
0:09
Mihai Stoica a răbufnit după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3: “Ne-au înjurat non-stop la tribuna oficială”
23:50 29 oct.
Nicolae Grigore, supărat pe arbitraj: “Cred că FCSB nu avea nevoie de ajutor”
23:44 29 oct.
Adrian Şut, despre perioada complicată care o aşteaptă pe FCSB: “Ne-am asumat”
23:41 29 oct.
Remarcatul lui Elias Charalambous, după Bistrița – FCSB 1-3: “Mă bucur că am câștigat un jucător”
23:40 29 oct.
Inter – Fiorentina 3-0. Echipa lui Cristi Chivu a obținut o victorie clară și a urcat pe podium
1 EXCLUSIVIoan Suciu, şedinţă de urgenţă de 4 ore cu Denisa Golgotă, după scandalul din gimnastică: “Cel care a greşit o să plătească” 2 Surpriza pregătită de FCSB pentru meciul din Cupă cu Bistriţa. Titular în premieră la campioană 3 Primul transfer al iernii cerut de Costel Gâlcă la Rapid. Anunţul lui Victor Angelescu 4 Revenire importantă la Rapid pentru derby-ul cu Universitatea Craiova. Titularul lui Costel Gâlcă s-a refăcut 5 Gigi Becali, anunţ categoric după ce a aflat de oferta de 5 milioane de euro pentru Louis Munteanu 6 Mihai Stoica a ieşit la atac şi l-a distrus pe patronul rival din Liga 1: “Cum îşi permite să vorbească?”
Citește și