Clubul englez de fotbal Newcastle United a anunţat că Alexander Isak (25 de ani) nu a călătorit cu coechipierii săi pentru amicalele din presezon din Asia, informează joi DPA.
Atacantul suedez, care a fost asociat cu un transfer la Liverpool în ultimele săptămâni, are o accidentare uşoară la coapsă, au indicat “coţofenele”.
Newcastle a plecat fără Alexander Isak în Asia
Potrivit jurnalistului italian Fabrizio Romano, Isak i-a informat pe cei de la Newcastle că ar dori să plece în această vară.
“Alexander Isak a informat-o pe Newcastle că intenționează să se transfere în această vară! 💣
Isak nu a călătorit pentru turneul de presezon deoarece este deschis unui nou capitol al carierei sale.
Atacantul rămâne o țintă pentru Liverpool în această vară, chiar și după ce l-a semnat pe Ekitike… depinde de Newcastle.
Dacă Newcastle deschide calea unui transfer, iar Liverpool îl vinde pe Luis Diaz… ‘Roșiii’ pot trimite o ofertă oficială, după un contact direct stabilit acum 10 zile în care arătau un interes concret.
Isak nu a fost în discuții concrete cu Al Hilal până acum. ❌🇸🇦
