Ce notă a putut primi Ionuţ Radu, după ce a primit 6 goluri de la Manchester City

Valentin Pîrcălabu Publicat: 4 noiembrie 2023, 20:52

Ce notă a putut primi Ionuţ Radu, după ce a primit 6 goluri de la Manchester City. Portarul român a avut parte de un meci de coşmar în faţa campioanei Angliei.

Manchester City s-a distrat cu Bournemouth în Premier League. A marcat numai puţin de 6 ori în poarta lui Ionuţ Radu, care a primit primul gol în minutul 30.

Conform celor de la Sofascore.ro, Ionuţ Radu a primit nota 5,4 după meciul de coşmar cu echipa lui Guardiola.

Ionuţ Andrei Radu a închis poarta lui Bournemouth în prima jumătate de oră a partidei de pe Etihad Stadium, dar campioana Angliei şi a Europei a rezolvat partida în numai şapte minute. Mai întâi a deschis scorul Jeremy Doku, în minutul 30, apoi Doku a fost servant atât pentru Bernardo Silva, în minutul 33, cât şi pentru Manuel Akanji, în minutul 37.

A fost 3-0 la pauză şi Guardiola l-a scos pe Haaland în partea secundă. Însă pofta de gol a „cetăţenilor” nu a fost potolită. Doku a reuşit al treilea assist al zilei, oferindu-i lui Phil Foden ocazia să înscrie, în minutul 64. Luis Sinisterra a marcat golul de onoare al oaspeţilor, însă City a mai înscris de două ori, Jeremy Doku fiind coautor la golul de 5-1, al lui Bernardo Silva.

Ionuţ Radu, în lotul lărgit al României pentru dubla cu Israel şi Elveţia

Edi Iordănescu a anunțat lotul lărgit al României pentru dubla cu Israel și Elveția, care ne poate duce la EURO 2024, iar Ionuţ Radu face parte din el. România – Elveția se va disputa pe 21 noiembrie, de la 21:45, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY.

Pe lista finală ce va fi comunicată înaintea reunirii din noiembrie se vor regăsi o parte dintre aceștia, alături de jucători din campionatul intern.

PORTARI

Florin NIȚĂ (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ionuț RADU (Bournemouth | Anglia, 4/0);

FUNDAȘI

Deian SORESCU (Raków | Polonia, 14/0), Andrei RAȚIU (Rayo Vallecano | Spania, 13/1), Alexandru PAȘCANU (Sporting Gijón | Spania, 0/0), Cornel RÂPĂ (Cracovia | Polonia, 5/0), Radu DRĂGUȘIN (Genoa | Italia, 11/0), Adrian RUS (Pafos | Cipru, 18/1), Ionuț NEDELCEARU (Palermo | Italia, 25/2), Andrei BURCĂ (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 23/1), Bogdan RACOVIȚAN (Raków | Polonia, 0/0), Virgil GHIȚĂ (Cracovia | Polonia, 1/0), Andres DUMITRESCU (Slavia Praga | Cehia, 0/0);

MIJLOCAȘI

Marius MARIN (Pisa | Italia, 13/0), Răzvan MARIN (Empoli | Italia, 50/3), Alexandru CICÂLDĂU (Konyaspor | Turcia, 33/4), Nicolae STANCIU (Damac | Arabia Saudită, 64/14), Dennis MAN (Parma | Italia, 20/6), Ianis HAGI (Deportivo Alaves | Spania, 29/3), Olimpiu MORUȚAN (Ankaragucu | Turcia, 13/1), Valentin MIHĂILĂ (Parma | Italia, 16/4), Alexandru DOBRE (Famalicão | Portugalia, 2/0), Andrei CORDEA (Al-Tai | Arabia Saudită, 5/0);

ATACANȚI

Florin TĂNASE (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 17/2), Denis DRĂGUȘ (Gaziantep | Turcia, 6/2), George PUȘCAȘ (Genoa | Italia, 38/10), Denis ALIBEC (Muaiter | Qatar, 35/4), Florin ANDONE (CD Eldense | Spania, 25/2).„, se anunţă pe frf.ro.

20:24 Rapid – FCSB s-ar putea juca fără spectatori! Fanii „alb-vişinii” au aruncat cu torţe şi cu oltenii! Ce scrie în regulament 20:03 Thibaut Courtois, OUT de la EURO 2024! Decizia finală luată cu 54 de zile înainte de Belgia – România 19:37 „Îi schimbaţi pe Daniel Niculae şi Bogdan Lobonţ?” Victor Angelescu, anunţ despre ceea ce urmează la Rapid: „Nu mă aşteptam!” 19:36 Walter Zenga a fost demis după 4 luni! Bilanţ catastrofal al fostului antrenor al FCSB-ului la ultima echipă! 19:10 EXCLUSIVPetrolul a primit interdicţie la transferuri! A treia echipă din play-out sancţionată de FIFA în această lună 18:53 Motivul pentru care Mihai Rotaru nu l-a felicitat pe Gigi Becali pentru câştigarea titlului! Patronul oltenilor a spus totul! 18:36 Vestea momentului despre Dennis Man! Răsturnare de situaţie anunţată de antrenorul Parmei 18:15 Daniel Pancu, fotografie de colecţie cu Gică Hagi: „În vizită de lucru la Rege” 17:56 Dan Petrescu, prima reacţie după ce a revenit la CFR Cluj! Singurul obiectiv pe care i l-a trasat de Neluţu Varga: „E clar!” 17:34 Simona Halep a primit wild card la Trophee Clarins! Românca aşteaptă să fie pe tabloul principal şi la Roland Garros 2024 Vezi toate știrile