“Cine dracu eşti tu?” Haaland, umilinţă istorică din partea unui puşti de 18 ani în Arsenal – City 5-1

Publicat: 2 februarie 2025, 20:40

Comentarii
Cine dracu eşti tu? Haaland, umilinţă istorică din partea unui puşti de 18 ani în Arsenal – City 5-1

Haaland, umilinţă istorică din partea unui puşti de 18 ani în Arsenal - City 5-1 | Profimedia

Myles Lewis-Skelly a martcat primul gol în Premier League pentru Arsenal chiar în partida cu Manchester City şi s-a bucurat ca Erling Haaland. Gestul a fost o ironie devastatoare la adresa starului norvegian.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Myles Lewis-Skelly a fost victima unei aroganţe din partea lui Haaland în partida diin septembrie 2024. “Cine dracu eşti tu?”, a fost aroganţa de acum 5 luni făcută de Haaland. Răspunsul a venit în meciul în care Arsenal a demolat-o pe City, scor 5-1.

Haaland, umilinţă istorică din partea unui puşti de 18 ani în Arsenal – City 5-1

Imediat după golul marcat, Myles Lewis-Skelly l-a ironizat pe starul lui City şi s-a bucurat exact ca atacantul norvegian. Gestul are la bază aroganţa făcută acum câteva luni de Haaland la adresa lui Myles Lewis-Skelly.

Reclamă
Reclamă

Pe Emirates, „tunarii” au deschis scorul repede, în minutul 2, prin Martin Odegaard, din assistul lui Kai Havertz. Campionii au dat replica în minutul 23, când portarul gazdelor, David Raya, a respins la lovitura de cap a lui Gvardiol. După pauză City a primit penalti şi Haaland a transformat, egalând în minutul 55. La numai un minut Arsenal a marcat, Thomas Partey readucând în avantaj echipa lui Arteta. Minutul 62 a adus şi al treilea gol al gazdelor, prin Myles Lewis-Skelly, iar în minutul 76 Kai Havertz a făcut 4-1. Nwaneri a stabilit scorul final în minutul 90+3, şi Arsenal – Manchester City a fost 5-1.

Arsenal Londra este, în continuare, principala urmăritoare a liderului FC Liverpool, având 50 de puncte, pe locul al treilea este Nottingham Forest, cu 47 de puncte, în timp ce Manchester City este pe locul 4, cu 41 de puncte. În spatele lui City se află o echipă cu 41 de puncte (Newcastle) şi două cu 40 de puncte (Chelsea şi Bournemouth), ceea ce va face extrem de dis

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine e de vină pentru ratarea calificării României la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:33 28 mart.

Aryna Sabalenka a câştigat turneul de la Miami! Sunshine Double asigurat, după finala cu Coco Gauff

23:26 28 mart.

“E vremea lui Hagi”. Adrian Mutu îl cere pe “Rege” pe banca României: “Toți îl vrem, toți îl iubim”

23:22 28 mart.

Marele Premiu al Japoniei LIVE VIDEO (07:45, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Kimi Antonelli va pleca din pole-position

23:08 28 mart.

FotoConfuzie totală! Cum s-au prezentat SUA și Belgia într-un amical? Fanilor le-a fost greu să le distingă

22:28 28 mart.

“S-a scris istorie”. Reacția EHF, după ce Gloria Bistrița s-a calificat fabulos în sferturile Champions League

22:22 28 mart.

Florin Prunea, acuzaţii grave la adresa lui Mihai Stoichiţă: “Are salariu de la alt club”. Cere o schimbare majoră în FRF

1 UPDATERevenire de senzaţie în Liga 1! Antrenorul străin a fost prezentat oficial 2 FotoMilionarul care a renunţat la cetăţenia română, răsfăţ total pentru iubita cu 24 de ani mai tânără! Unde a dus-o 3 VIDEOKimi Antonelli, pole position în MP al Japoniei. O nouă dublă Mercedes 4 Decizia luată de Dinamo, după ce George Pușcaș a acuzat probleme medicale la debut. Ce urmează pentru atacant 5 Suma pe care Barcelona o va încasa de la FIFA, după accidentarea lui Raphinha! Anunţul spaniolilor 6 Revoltă la Tottenham! Înlocuitorul lui Igor Tudor, refuzat de fani: “Aceste progrese nu pot fi compromise”
Citește și