Jurgen Klopp, alături de Cristiano Ronaldo după tragedia din familia portughezului: “Sunt lucruri mult mai importante decât fotbalul”

Cosmin Cioboată Publicat: 20 aprilie 2022, 9:30

Comentarii
Jurgen Klopp, alături de Cristiano Ronaldo după tragedia din familia portughezului: Sunt lucruri mult mai importante decât fotbalul

Jurgen Klopp se pregătește să ia titlul cu Liverpool

Jurgen Klopp a avut un mesaj superb pentru Cristiano Ronaldo, după tragedia din familia portughezului. Fiul său nou-născut a decedat, iar suporterii lui Liverpool și Manchester United au lăsat deoparte rivalitatea și au fost alături de atacantul cu 5 Baloane de Aur.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jurgen Klopp i-a transmis un mesaj emoționant lui Cristiano Ronaldo, care trece prin momente teribile, după ce fiul său nou-născut a decedat. Managerul lui Liverpool a spus că este alături de atacantul lui Manchester United și de familia lui.

Jurgen Klopp, alături de Cristiano Ronaldo după tragedia din familia portughezului

Klopp a fost complet impresionat de gestul copleșitor din minutul 7, când toți fanii prezenți pe Anfield s-au ridicat în picioare și au început să aplaude, în semn de solidaritate pentru Cristiano Ronaldo.

În acele momente, fanii lui Liverpool și Manchester United au uitat de rivalitate și au fost alături de Cristiano. Ulterior, pe Anfield a răsunat celebrul “You’ll never walk alone”, în semn de susținere pentru familia internaționalului lusitan.

“A fost o adevărată demonstrație de clasă și, bineînțeles, toate gândurile noastre, începând din momentul în care am aflat vestea, au fost pentru Cristiano și familia sa. Nici nu îmi pot imagina cum se simte. Suntem alături de el.

Reclamă
Reclamă

Pentru mine, momentul meciului a avut loc în minutul 7, când tot stadionul a arătat clasă pură. Sunt atâtea lucruri mult mai importante în viață decât fotbalul. Suntem alături de Cristiano Ronaldo și de familia lui.”, a declarat Jurgen Klopp, citat de Mirror.

Tragedie în familia lui Ronaldo! Unul dintre gemenii starului portughez a decedat

Cristiano Ronaldo trece prin momente tragice. Fiul starului portughez a decedat. Georgina Rodriguez era însărcinată cu gemeni. Ronaldo a anunțat, printr-un comunicat, că el și Georgina sunt devastați de pierderea suferită.

Reclamă

„Cu cea mai profundă tristeţe trebuie să vă anunţăm că băieţelul nostru a trecut în nefiinţă. Este cea mai mare durere pe care o poate simţi un părinte. Doar naşterea fetiţei noastre ne dă puterea să trăim acest moment cu ceva speranţă şi fericire.

Le mulţumim medicilor şi asistentelor pentru îngrijiri şi susţinere. Suntem devastaţi de această pierdere şi vă rugăm să ne respectaţi intimitatea în aceste momente foarte dificile. Băieţelul nostru, eşti îngerul nostru. Te vom iubi mereu„, a scris Cristiano Ronaldo, pe Instagram.

Cristiano Ronaldo şi Georgina Rodriguez mai au o fiică, Alana Martina, născută în noiembrie 2017. Ronaldo mai are trei copii, Cristiano Jr., născut în iunie 2010 şi gemenii Eva şi Mateo, născuţi în iunie 2017 din mamă surogat.

Ronaldo și Georgina s-au întâlnit la un magazin Gucci din Madrid, unde ea lucra ca vânzătoare. Cei doi au fost surprinși împreună de paparazzi la sfârșitul anului 2016 și de atunci formează un cuplu.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine este de vină pentru sezonul slab făcut de Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:07

“Top, top, top, foarte sus”. Pe cine a lăudat Gică Hagi, după ce a fost numit selecţioner

14:34

“Am un mesaj pentru cei mai bogaţi români”. Gică Hagi a surprins, la conferinţa de prezentare la naţională. Apelul uriaş făcut

14:05

“Escrocherie în fața a 40.000 de fani!” Meciul de Cupă Mondială care a apărut la rubrica infracțiuni a presei spaniole

13:50

Răzvan Burleanu a anunţat care este principalul obiectiv al lui Gică Hagi la naţionala României

13:30

Gică Hagi e noul selecţioner al României: “M-am născut să câştig, nu să exist”. Ce a spus despre fiul Ianis

13:29

Gigi Becali a dezvăluit de ce s-a supărat Mirel Rădoi şi pleacă de la FCSB: “De acolo i-a rămas”

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 5 Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: “L-am cam întors” 6 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege”
Citește și