Manchester City îl vrea pe Paul Pogba. Francezul e liber de contract la finalul sezonului și o poate părăsi pe Manchester United ca să se alăture marilor rivali ai „diavolilor”. Pep Guardiola vrea să-l transforme într-o piesă importantă pe Etihad Stadium.
Paul Pogba a intrat într-un con de umbră la Manchester United și nu mai e demult unul dintre favoriții fanilor de pe Old Trafford. Din contră, mijlocașul a fost acuzat că nu dă totul în meciuri și la antrenamente.
Manchester City îl vrea pe Paul Pogba
Daily Mail anunță că Manchester City a intrat în cursa pentru semnătura lui Pogba. Cum în câteva săptămâni francezul va rămâne fără angajament, campionul mondial din 2018 poate ajunge gratis la echipa lui Pep Guardiola.
Pogba câștigă aproape 300.000 de lire sterline pe săptămână la Manchester United, dar City are toate resursele să-i ofere un salariu mai mare. De semnătura lui Paul Pogba s-au mai interesat si PSG și Juventus.
105 milioane de euro a plătit Manchester United ca să-l aducă pe Paul Pogba de la Juventus, în 2016. De atunci, fotbalistul nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor. „Diavolii” n-au mai cucerit vreun trofeu de cinci ani.
În 2012, Manchester United îl lăsa pe Paul Pogba să plece gratis, la Juventus.
Ultimul star care s-a transferat de la Manchester United la Manchester City a fost Carlos Tevez, în 2009, pentru 29 de milioane de euro.
Manchester City, eliminată dramatic din UEFA Champions League
City a fost eliminată din UEFA Champions League de Real Madrid într-o manieră dramatică. După ce a câștigat cu 4-3 manșa tur de pe Etihad, trupa lui Guardiola s-a prăbușit pe Santiago Bernabeu în prelungiri.
