Închide meniul

Moment incredibil în meciul Tamworth – Tottenham! Startul partidei a fost amânat pentru că jucătorii gazdelor au legat plasa porţii!

Publicat: 12 ianuarie 2025, 16:38

Comentarii
Moment incredibil în meciul Tamworth – Tottenham! Startul partidei a fost amânat pentru că jucătorii gazdelor au legat plasa porţii!

Momentul în care un jucător al gazdelor leagă plasa unei porţi / captura ITV

Startul partidei Tamworth – Tottenham, din turul trei al Cupei Angliei, a fost amânat 5 minute fiindcă s-a descoperit o gaură în plasa unei porţi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un jucător al gazdelor, Beck-Ray Enoru, a rezolvat problema, după ce s-a urcat pe umerii unui coechipier, Jordan Cullinane-Liburd.

Meciul Tamworth – Tottenham a început cu 5 minute întârziere fiindcă gazdele au legat plasa porţii

Momentul l-a făcut să râdă pe antrenorul lui Tottenham, Ange Postecoglou, informează thesun.co.uk. În teren însă jucătorii antrenorului australian s-au făcut de râs.

Tottenham nu a reuşit să învingă în timpul regulamentar echipa aflată în liga a 5-a engleză. După 90 de minute şi prelungiri, scorul tabelei a arătat un neverosimil 0-0.

Radu Drăguşin a fost titular la oaspeţi. El a primit un cartonaş galben, în minutul 60.

Reclamă
Reclamă

Beck-Ray Enoru, care a rezolvat problema porţii, lucrează la un magazin de haine. El joacă fotbal part-time. Amatorii lui Tamworth le-au ţinut piept jucătorilor lui Postecoglou într-un meci umilitor pentru Spurs.

Postecoglou a introdus cu Tamworth o echipă foarte apropiată de cea obişnuită în partida cu divizionara a cincea din Anglia. În condiţiile în care Micky van de Ven şi Cristian Romero sunt în continuare indisponibili, cuplul de fundaşi centrali a fost cel obişnuit din campionat, format din Radu Drăguşin şi Archie Gray.

Maddison, Bissouma şi Sarr au fost introduşi din primul minut cu Tamworth.

Reclamă
  • Echipa de start a lui Tottenham cu Tamworth: Kinsky – Reguilon, Gray, Drăguşin, Pedro Porro – Maddison, Bissouma, Sarr – Moore, Werner, Johnson

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 2 feb.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat!
23:20 2 feb.
FC Botoşani nu mai bate de şase meciuri. Valeriu Iftime: “Lucrurile sunt grave!”
22:42 2 feb.
Sorana Cîrstea, victorie la pas în primul tur la Transylvania Open! Rezultatele zilei de la Cluj-Napoca
22:22 2 feb.
Bucuros de remiza Botoşaniului, Gigi Becali a făcut calcule de play-off: “Termin pe cinci”
22:12 2 feb.
Gigi Becali nu a stat pe gânduri! Decizia luată în privința lui Issouf Macalou de la U Cluj
22:10 2 feb.
De ce Joao Paulo nu poate juca pentru FCSB. Gigi Becali: “Trebuie să intervin ca parlamentar”
1 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 2 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României 5 Transfer la Universitarea Craiova. Cu ce jucător s-a înţeles Mihai Rotaru 6 Şi-a pierdut câteva degete şi a fost luat la bătaie, după haosul creat la meciul lui Inter, sub privirile lui Cristi Chivu
Citește și