Şefii lui Tottenham par decişi să scape de australianul Ange Postecoglou. Antrenorul lui Radu Drăgușin este foarte aproape de a plăti cu postul rezultatele foarte slabe ale lui Spurs din acest sezon. Şefii clubului au două nume importante pe listă pentru înlocuirea tehnicianului australian.
Radu Drăguşin ar putea fi antrenat de Marco Silva. Ange Postecoglou i-a enervat pe şefii lui Spurs care pare că i-au pecetluit soarta după 0-2 cu rivala din Londra, Fulham.
Radu Drăguşin ar putea avea un nou antrenor
Ange Postecoglou e aproape să îi facă loc pe banca lui Spurs lui Marco Silva. Asta după un sezon foarte slab. Totenham e abia pe locul 14 în Premier League şi a fost eliminată din ambele cupe interne. Mai este angrenată doar în lupta pentru câştigarea Europa League. Ar fi un trofeu câştigat după 17 ani de pauză, dar şi unica şansă de a juca în Champions League sezonul viitor.
Dacă Tottenham va rata trofeul Europa League, şefii îl vor schimba pe Ange Postecoglou, conform The Telegraph. Sursa citată spune că şefii clubului îl vor pe Marco Silva care e la Fulham, dar le-a mai antrenat pe Hull City, Watford sau Everton. Are un sezon foarte bun cu Fulham. Momentan, se află pe locul 8, cu 45 de puncte, la 4 în spatele ocupantei locului 4, Chelsea.
Andoni Iraola, antrenorul celor de la Bournemouth e celălalt nume de antrenor de pe lista şefilor lui Spurs. Antrenează în Anglia din vara lui 2023, iar echipa se află acum pe locul 10, la un punct în spatele lui Fulham. În ciuda poziţiei ocupate în Premier League, locul 14, Tottenham are al doilea cel mai bun atac din campionat. Are 55 de goluri marcate. Doar Liverpool, liderul campionatului a înscris mai multe goluri, 69.
Cei de la Tottenham au o dublă extrem de dificilă în sferturile de finală ale Europa League, contra germanilor de la Eintracht Frankfurt.
