Şoc la Manchester United! Christian Eriksen pleacă de pe Old Trafford: „Sunt pregătit pentru ceva nou”

Publicat: 18 martie 2025, 22:35 / Actualizat: 19 martie 2025, 0:35

Comentarii
Şoc la Manchester United! Christian Eriksen pleacă de pe Old Trafford: „Sunt pregătit pentru ceva nou

Christian Eriksen, la ultimul meci al lui Manchester United, cu Leicester - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Fotbalistul danez Christian Eriksen, care a suferit un atac de cord în mijlocul unui meci de la Euro-2020, a declarat, marţi, că este posibil să părăsească Manchester United la sfârşitul sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Contractul meu expiră în această vară, iar eu sunt pregătit pentru ceva nou. Sunt OK cu situaţia asta”, a declarat el la o conferinţă de presă înainte de prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Naţiunilor, joi, între Danemarca şi Portugalia.

Christian Eriksen a anunţat că e pe picior de plecare de la Manchester United: „Intenţia mea nu e să rămân în Anglia”

El a explicat că nu a fost abordat cu privire la o posibilă prelungire a contractului său, care expiră în vară.

De aceea presupun că această colaborare se apropie de sfârşit. Aşa o interpretez eu”, a spus el.

După ce s-a prăbuşit pe teren la 12 iunie 2021, în timpul meciului Danemarca-Finlanda de la Euro-2020 de la Copenhaga, atacantul a fost indisponibil timp de opt luni. A revenit pe teren pentru Brentford, în campionatul englez, la 26 februarie 2022, înainte de a ajunge la United.

Reclamă
Reclamă

Star incontestabil al echipei naţionale daneze, Eriksen, în vârstă de 33 de ani, a declarat că nu ştie care va fi următoarea sa destinaţie, excluzând atât o mutare în Statele Unite – „prea departe” -, cât şi o întoarcere în Danemarca – „prea curând”.

Voi aştepta să văd ce oferte apar, nu voi lua o decizie pripită, dar dacă se va ivi oportunitatea potrivită, o voi accepta”, a asigurat el. „Intenţia mea nu este să rămân în Anglia”, a adăugat mijlocaşul, care poartă un defibrilator.

Danezul a jucat pentru Ajax Amsterdam, Tottenham şi Inter Milano.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga Balonul de Aur 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:12

Şase echipe sunt deja calificate la Cupa Mondială 2030!

13:48

Ei stau în calea Craiovei! Sezonul trecut au pus probleme ultimelor două finaliste din competiție, vedeta lor a semnat cu Chelsea

13:10

UPDATEUniversitatea Craiova şi-a aflat posibila adversară din turul 3 preliminar Champions League

12:43

Jurgen Klopp, schimbare de planuri după ce a bătut palma cu naţionala Germaniei: „Nu mai există niciun obstacol”

12:40

Când semnează Denis Drăguş cu FCSB? Anunţul venit din Turcia

12:36

FotoCine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”

1 Cum s-a despărţit Simona Halep de iubit printr-un SMS. Tatăl ei a intervenit: „Nu i-a picat bine…” 2 VIDEOFotbalistul care a refuzat să-l salute pe Donald Trump la ceremonia de premiere 3 VIDEOBătaie pe teren după ce Spania a câștigat Cupa Mondială! Gesturi golănești comise de Leandro Paredes 4 Rodri, „Balonul de Aur” al Cupei Mondiale. Toate premiile acordate după finala Spania – Argentina 5 Dusan Vukovic a semnat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 6 Anunţul făcut de Trabzonspor despre transferul lui Denis Drăguș la FCSB
Citește și