Închide meniul

“Șterge-o acum!” Imaginea postată de Mohamed Salah în ziua de Crăciun a stârnit un val de critici. Fanii musulmani l-au făcut praf

Iulian Focșăneanu Publicat: 26 decembrie 2024, 8:34

Comentarii
Șterge-o acum! Imaginea postată de Mohamed Salah în ziua de Crăciun a stârnit un val de critici. Fanii musulmani l-au făcut praf

Mohamed Salah, în timpul unui meci / Profimediaimages

Fotbalistul Mohamed Salah a fost din nou criticat de fanii săi musulmani după ce a postat o fotografie cu el şi familia sa în faţa unui brad de Crăciun. Starul echipei Liverpool, care este musulman, a scris alături de fotografie urarea “Merry Christmas”, notează Daily Mail.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aşa cum a devenit tradiţia pentru el, soţia sa Magi şi fiicele Makka şi Kayan au pozat în pijamale asortate pentru mesajul de Crăciun, zâmbind în faţa bradului lor şi a unui om din turtă dulce.

Val de critici la imaginea postată de Mohamed Salah în ziua de Crăciun

Musulmanii nu sărbătoresc Crăciunul, dar unii iau parte la festivităţile care au loc în timpul sărbătorii creştine.

M-ai dezamăgit, frate”, a scris un utilizator pe Instagram, unde Salah a distribuit postarea către cei 63,7 milioane de urmăritori ai săi.

Şterge asta chiar acum”, a postat un altul, în timp ce un al treilea a scris: «În acest moment sunt doar dezamăgit de tine, frate».

Reclamă
Reclamă

Un altul a comentat: „Noi, musulmanii, te admirăm şi tu faci asta în schimb”, însoţit de trei emoji de plâns, a precizat news.ro.

 
Vezi această postare pe Instagram
 
O postare distribuită de Mohamed Salah (@mosalah)

Alţii au sărit în apărarea lui Salah, un fan scriind: „Crăciun Fericit, Mo. Ignoră-i pe toţi idioţii ăştia. Sper că tu şi familia ta aveţi o vacanţă binemeritată”.

Reclamă

Postarea a primit peste 2 milioane de aprecieri în mai puțin de 12 ore.

Salah a fost într-o formă sclipitoare în acest sezon, reușind 15 goluri. Cel mai bun marcator din Premier League nu este în vacanță. În Premier League se joacă etapa de Boxing Day. Liverpool are meci azi pe Anfield, cu Leicester.

Englezii au făcut anunțul: Mohamed Salah rămâne la Liverpool

Mohamed Salah intră în ultimele șase luni cu Liverpool și ar putea semna cu orice echipă de la 1 ianuarie. Totuși, a fost convins de conducătorii clubului să își prelungească contractul.

Potrivit publicației britanice The Mirror, Mohamed Salah s-a înțeles cu șefii lui Liverpool și va semna, în perioada următoare, un nou contract, valabil pe 2 sezoane cu gruparea din Premier League.

Inițial, Salah își dorea un contract valabil pe 3 sezoane cu Liverpool, însă șefii „cormoranilor” erau dispuși să îi ofere egipteamului o înțelegere valabilă doar pentru încă un an. Totuși, cele două părți au ajuns un acord, astfel că vedeta nu va părăs echipa lui Arne Slot.

În actualul contract, Mohamed Salah are trecut un salariu de 400.000 de lire pe săptămână la Liverpool. Englezii au dezvăluit faptul că latura financiară nu a fost problema pentru care negocierile au durat atât de mult timp.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:22
Marius Șumudică, prima victorie în Arabia Saudită! Românul, aproape de a ieși din zona „roșie”
19:12
VIDEOScene incredibile în Turcia! Antrenorul lui Gaziantep a sărit la arbitru. Sorescu şi Maxim l-au potolit cu greu
18:49
Messi și Ronaldo, gata să scrie istorie: șase Mondiale jucate! Topul complet și recordmanul aflat încă în activitate
18:45
Gigi Becali a făcut toate calculele, înainte de reluarea sezonului: “Suntem cei mai puternici! Detaşat”
18:38
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Joao Cancelo, prezentat la Barcelona
18:27
Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League
1 “Cine știe cât va mai visa Chivu”. Presa din Italia s-a pronunțat după Inter – Napoli 2-2. Nota primită de român 2 Fostul preşedinte al lui Adrian Mutu, asasinat la înmormântarea mamei sale: “Era un om extraordinar” 3 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 4 Xabi Alonso a fost dat afară de la Real Madrid! Clubul a anunţat cine este noul antrenor 5 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 6 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist”
Citește și