Închide meniul

Prezentare uluitoare pe care i-a făcut-o Bogdan Mara jucătorului dorit de Dan Petrescu la CFR Cluj: “E mijlocaş şi e negru!”

Publicat: 31 august 2021, 20:30

Comentarii
Prezentare uluitoare pe care i-a făcut-o Bogdan Mara jucătorului dorit de Dan Petrescu la CFR Cluj: E mijlocaş şi e negru!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Bordeianu, Emmanuel Culio şi Florin Ştefan sunt fotbaliştii cu care au bătut deja palma campionii României. Mara a dezvăluit că se mai poartă negocieri cu un mijlocaş.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Prezentare uluitoare pe care i-a făcut-o Bogdan Mara jucătorului dorit de Dan Petrescu

Dan Petrescu şi l-ar fi dorit pe Damjan Djokovic, dar croatul vândut cu 400.000 de euro la Rizespor nu poate fi adus înapoi. “Bursucul” are o nouă ţintă acum, iar Bogdan Mara a avut un derapaj în momentul în care a făcut anunţul.

Mai vrea un jucător, suntem în discuţii şi vom vedea în zilele următoare dacă se reuşeşte. Nu a mai fost la CFR Cluj. Este dorinţa lui Dan Petrescu.

Cu siguranţă, atunci când reuşim să îl luăm, vom anunţa cine este. Nu e din România, nu este cunoscut. E mijlocaş şi e negru. Încercăm să aducem jucători care îi dau încredere lui Dan Petrescu. Este mijlocaş central, da“, a declarat Bogdan Mara la digisport.ro.

Sebastian Colţescu a avut probleme după ce i s-a adresat lui Pierre Webo cu cuvântul “negru” în timpul dispute dintre PSG şi Istanbul BB. A fost un scandal monstru.

Reclamă
Reclamă

Arbitrul român nu a fost găsit vinovat pentru rasism, dar a fost sanționat de UEFA pentru “comportament inadecvat”. Și asistentul Octavian Șovre a primit avertisment, din același motiv.

Ce a scris presa internațională după verdictul UEFA în cazul Sebastian Colțescu

Publicații din Spania, Anglia sau Franța l-au “iertat” pe Colțescu de acuzațiile de rasism.

UEFA îl descalifică pe Colțescu până în sezonul viitor, după PSG – Istanbul. Arbitrii care au făcut presupusul comentariu rasist asupra lui Webo au fost pedepsiți pentru că nu s-au comportat corespunzător. Nu însă pentru rasism”, a scris Marca.

Reclamă

Arbitrul de la PSG – Istanbul Başakşehir a fost suspendat până la finalul sezonului, dar nu e vinovat de rasism”, au scris și cei de la Daily Star.

Ancheta forului european a concluzionat, pe 11 februarie, că oficialul nu a făcut comentarii cu tentă rasistă. Chiar și așa, comitetul disciplinar al UEFA tot a vrut să-l sancționeze. Și Webo a primit un meci de suspendare pentru comportament nesportiv”, notează L’Equipe.

Pe de altă parte, turcii l-au taxat pe Sebastian Colțescu. Aceștia susțin cu tărie că arbitrul român l-a abuzat pe Pierre Webo.

A folosit termeni rasiști și a provocat un scandal uriaș cu Pierre Webo în partida PSG – Istanbul Başakşehir”, au scris jurnaliștii de la Star.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48
Rodrygo, neverosimil înainte de El Clasico: “Să uităm sezonul trecut, a fost oribil”. Brazilianul vrea revanșa
13:34
Gigi Becali, reacţie savuroasă după ce Adi Mutu l-a numit “master of destabilization”
13:30
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la Wuhan, după abandonul Jelenei Ostapenko. Românca, prim set perfect
12:56
Urmările meciului cu Craiova. Mihai Popescu, surprins cu ochiul vânăt la antrenamentul naționalei Românei. Foto
12:52
Lisav Eissat, primul interviu după convocarea în premieră la naționala României. Povestea sa + pe cine are idol
12:41
All-Star Game 2026 va avea loc la Los Angeles
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 3 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și