Mihai Teja, antrenorul echipei, a lăudat prestația elevilor săi, dar a și criticat modul în care a fost arbitrată partida, în opinia sa, în favoarea oltenilor.
”La ultimele minute, chiar când a sărit Armaș la cap, a dat fault în atac. Probabil nu a vrut să se complice să mai dăm vreun gol în ultimul minut.
Păcat, am controlat jocul la 1-1. Sunt puțin deranjat de greșelile din arbitraj. Universitatea Craiova are o echipă foarte bună, se bat la campionat, clar nu au nevoie de micile ajutoare, să îi împingem de la spate.
Greșelile sunt ceva conștient, dar să se mai greșească și pentru noi o dată, dacă pentru alții s-a greșit de trei ori”, a răbufnit Teja la finalul meciului.
Mihai Teja, mulțumit de prestația elevilor săi
Totuși, antrenorul celor de la Voluntari a declarat că este mulțumit de modul în care a jucat echipa, mai ales ținând cont de problemele de lot.
”Eu vreau să vorbesc despre echipa mea, eu îi felicit pe băieți, eu zic că am jucat un fotbal bun, ne-am bătut de la egal la egal cu cea mai în formă echipă din campionat.
Am făcut două jocuri bune cu FCSB și cu Craiova, dar păcat că nu am luat puncte (n.r. cu Craiova)”, a precizat Teja pentru Digi Sport.
”Cu mai multă personalitate, cu mai multă atenție, dar vreau să îi felicit pe jucători. Greșeala e omenească, se îmbunătățește. Nu sunt supărat pe greșelile tehnico-tactice, pot să le repar la antrenament. Eu cred că puteam mult mai mult.
Ne așteaptă un meci greu acasă cu Sepsi și trebuie să câștigăm. Trebuie să aducem mai multe schimbări, jucăm cu copii, cu jucători din Liga 3. Vedeți și dumneavoastră că nu avem atacanți”, a încheiat tehnicianul celor de la FC Voluntari.
- A fost prima înfrângere pentru FC Voluntari în acest sezon
- Ilfovenii au acuzat greșeli de arbitraj
- Marele Premiu al Olandei se vede LIVE în AntenaPLAY, în perioada 21-23 august
- Schalke 04 - Real Madrid e LIVE în AntenaPLAY, de la ora 18:00
- Oraşul din România care rămâne fără fotbal. Echipa intră în faliment, datorii uriaşe!
- 500.000 de euro! Anunţul lui Dinamo despre jucătorul care a impresionat în derby-ul cu Rapid
- Valeriu Iftime, anunţ despre transferul lui Sebastian Mailat chiar înaintea meciului cu FCSB: „Situaţia asta deranjează”
- UEFA a luat decizia în cazul lui Florin Prunea, după filmarea controversată din preliminariile Conference League
- Semnează în Premier League după ce a picat transferul la PSG: 30 de milioane de euro


































