Probleme grave pentru un jucător de top. A fost operat după ce o petardă i-a explodat în mână. Riscă să își încheie cariera!

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 ianuarie 2021, 8:15

Comentarii
Probleme grave pentru un jucător de top. A fost operat după ce o petardă i-a explodat în mână. Riscă să își încheie cariera!

Omar Elabdellaoui a ajuns în spital și a fost operat

Căpitanul naționalei Norvegiei riscă să nu mai poată juca fotbal! A suferit răni și la nivelul ochilor, iar vederea i-a fost grav afectată. Anunțul a fost făcut chiar de oficialii clubului care este pe primul loc în campionatul Turciei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Omar Elabdellaoui, operat de urgență după ce a explodat un dispozitiv pirotehnic

"Jucătorul nostru, Omar Elabdellaoui, a fost dus la spital după un accident nefericit suferit la domiciliul său. Acesta a suferit o intervenție chirurgicală. Omar are arsuri pe față și a fost rănit la ochi. Vom afla mai multe detalii după examinări ulterioare", se anunță în comunicatul clubului.

Omar Elabdellaoui a ajuns în urmă cu șase luni la Galatasaray. A fost adus de la Olympiacos și a evoluat în 10 meciuri din campionatul Turciei. 

În urmă cu nici două luni, fundașul norvegian a jucat împotriva selecționatei României în Liga Națiunilor. I-a ajutat pe nordici să câștige cu 4-0, în meciul în care Erling Haaland a reușit un hat-trick.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:17

Marius Coman a spus de ce a fost schimbat la pauză în FCSB – UTA 1-0, după convocarea la națională: „Am vorbit cu Mister”

21:16

Mircea Lucescu l-a convocat la naţională, Gigi Becali l-a criticat: “Nu mi-a plăcut”

21:07

Gigi Becali, prima reacție despre posibilul transfer al lui Andrei Ivan la FCSB: „Dacă vrea Mirel…”

20:53

FCSB – UTA Arad 1-0. Primul succes al roș-albaștrilor din ”Era Mirel Rădoi”

20:42

VideoJurnal Antena Sport | Surpriza lui Lucescu

20:38

VideoJurnal Antena Sport | Fandarea de baraj

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 4 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 5 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 6 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent”
Citește și