Închide meniul

PSG – Bayern 0-1 | Cea mai dulce înfrângere! Parizienii au tremurat, dar şi-au luat revanşa pentru eşecul din finala Champions League. Neymar, euforic: "Avem visuri măreţe"

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 aprilie 2021, 21:30

Comentarii
PSG – Bayern 0-1 | Cea mai dulce înfrângere! Parizienii au tremurat, dar şi-au luat revanşa pentru eşecul din finala Champions League. Neymar, euforic: "Avem visuri măreţe"

Neymar, prima reacţie după PSG - Bayern 0-1

Neymar a ratat din toate poziţiile. A trimis în bară de trei ori în cinci minute! Choupo-Moting a marcat singurul gol al trupei lui Hansi Flick, dar nu a putut opri bucuria calificării parizienilor!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

PSG a eliminat-o pe Bayern şi s-a calificat în semifinalele Champions League 

"Sunt foarte fericit. Am întâlnit Bayern, care este o echipă grozavă. Am eliminat campioana Europei şi ne-am îndeplinit obiectivul. Ne întoarcem în semifinalele Champions League.

E adevărat că am vorbit între noi în timpul meciului, ne-am organizat. S-a văzut că revenirea lui Di Maria a schimbat totul! Am ratat multe oportunităţi, am fost atât de aproape. Cel mai important este, totuşi, că ne-am calificat. Dacă voi rămâne la Paris? PSG este o echipă grozavă, acum suntem în semifinale şi avem visuri măreţe", a declarat Neymar, citat de L'Equipe.

PSG a eliminat-o în optimi pe Barcelona, iar acum a trecut de Bayern. Pentru Neymar şi Mbappe urmează duelul cu câştigătoarea "dublei" dintre Manchester City şi Borussia Dortmund!

Reclamă
Reclamă

Starurile din Paris s-au calificat pentru a treia oară în semifinalele Ligii Campionilor. Dintre echipele din Franţa, numai Monaco s-a descurcat mai bine şi a ajuns, de patru ori, în careul de aşi.

PSG şi-a luat revanşa pentru înfrângerea din finala ultimei ediţii a Champions League. În luna august a anului trecut, Bayern s-a impus cu 1-0 în meciul jucat cu trofeul pe masă. Kingsley Coman marca, în minutul 59, singurul gol al confruntării de cinci stele. Şi atunci, Daniele Orsato a fost la centru. 

Reclamă

Bavarezii deveneau, la Lisabona, pentru a 6-a oară campioni ai Europei. Succesul la limită înregistrat acum nu i-a mai ajutat. Eşecul cu 2-3, din tur, i-a scos din cursa pentru apărarea trofeului.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42 14 dec.
PAOK Salonic, înfrângere în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de Atromitos
23:25 14 dec.
Daniel Niculae, reacție după debutul lui Dorinel Munteanu la Hermannstadt: „Sunt supărat”
23:21 14 dec.
Dorinel Munteanu, mesaj dur după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2: “Nu e un avertisment! Trebuie să înțeleagă”
22:51 14 dec.
Filipe Coelho surprinde după victoria cu Hermannstadt: „Nu a fost cea mai bună seară a noastră”
22:46 14 dec.
Primul lucru remarcat de Cristi Chivu, după ce Inter a urcat pe primul loc în Serie A: “Cu asta vreau să încep”
22:39 14 dec.
Ștefan Baiaram, obiectiv măreț după Hermannstadt – Craiova 0-2: „După mă pot gândi și la alte lucruri”
1 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste 4 Bogdan Racoviţan a semnat! Contractul e valabil până în 2028 5 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee” 6 Rapid pregătește mutarea iernii în Liga 1! Giuleștenii vor să-i strice planurile lui Gigi Becali
Citește și