Rapid a pierdut un amical cu o echipă de amatori din liga a treia! Umilință pentru elevii lui Mihai Iosif. Giuleștenii au vrut să iasă de pe teren

Alexandru Ivan Publicat: 9 ianuarie 2022, 13:31

Rapid a pierdut un amical cu o echipă din liga a cincea

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Adrian Bălan a deschis scorul în minutul 8, dar turcii au întors scorul după pauză. Au marcat Bilal, în minutul 69, şi Baran Asik, în minutul 83.

Rapid a piedut un amical cu o echipă de liga a treia

La golul al doilea la turcilor, jucătorii lui Mihai Iosif au reclamat un fault în atac și s-au oprit, iar adversarii au profitat și au marcat. Nemulțumiți, giulștenii nu au mai vrut să continue jocul. Partida s-a reluat și s-a încheiat cu victoria turcilor.

Mihai Iosif a utilizat două formule diferite în cele două reprize. Iată mai jos echipele trimis în teren de antrenorul lui Rapid.

Următorul meci al echipei giuleştene va avea loc, marţi, cu Samsunspor, locul 8 în liga a doua. Ultimul amical din acest stagiu efectauat la Lara (Antalya) va avea loc la 14 ianuarie, cu Raków Częstochowa, echipă din prima ligă poloneză