Rapid – Concordia 4 – 2. Festival de goluri în Liga 2! Giuleștenii au renăscut şi au revenit spectaculos în meciul cu Chiajna

Gal Dorin Publicat: 2 octombrie 2020, 16:54

SportPictures / George Filip via Hepta

Adrian Iencsi discută cu jucătorii în timpul unui meci

• Rapid - Concordia 4-2
  • Giuleștenii egalează Craiova în fruntea clasamentului din Liga 2

Echipa lui Adrian Iencsi a început mai slab în prima parte, iar Concordia a reușit să marcheze în minutul 12 prin Dumitru. Pănoiu a reușit să egaleze în minutul 32 cu o execuție superbă, care avea să fie doar prima din cele trei ale giuleștenilor.

Rapidiștii, conduși la pauză de Concordia Chiajna

Băieții lui Florin Bratu au intrat însă în avantaj la cabine după golul din minutul 44 al lui Herghelegiu. Rapidul a revenit repede și de această dată, iar Drăghiceanu a înscris cu un șut plasat în minutul 60 după o acțiune a lui Goge.

Același Goge a ieșit din nou la rampă în minutul 68 când a luat o acțiune pe cont propriu și l-a executat superb pe Isvoranu cu o lovitură în vinclu.

Alb-vișinii au înscris din nou în prelungirile meciului prin Bălan după un fault al portarului Chindiei.

Rapid își revine după înfrângerea cu Comuna Recea de etapa trecută și egalează Craiova în fruntea clasamentului, în timp ce Chiajna are parte de a doua înfrângere la rând.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

10:58 FotoUn milionar român a răbufnit şi a anunţat că e gata să facă un gest extrem: „Asta nu înseamnă că nu îmi iubesc ţara!” 10:50 FotoEndrick a reușit o performanță de senzaţie în numai 7 zile. Starul de 17 ani, aşteptat la Real Madrid, este de neoprit 10:20 Florentin Petre cere un jucător în naţionala României: „Nu poţi să începi fără el! E cel mai în formă!” 10:08 „Ce nu a luat Ianis de la Gică Hagi?” Gică Craioveanu nici nu a stat pe gânduri: „N-are cum să o aibă!” 9:29 Modul incredibil prin care avocaţii încearcă să îl scape pe Mario Iorgulescu de condamnarea de 13 ani şi 8 luni de închisoare 9:26 Bernadette Szocs, după victoria uriaşă cu Adriana Diaz, de la Incheon: „Dacă voi juca aşa, va urma un alt rezultat mare” 9:05 Carlos Alcaraz, eliminat de Grigor Dimitrov din sferturile turneului de la Miami! Principalul favorit a fost spulberat de bulgar 8:43 Schimbări uriașe la FCSB. Cinci jucători, gata să plece de la echipa lui Gigi Becali chiar dacă vor câștiga titlul 8:42 Andrei Nicolescu a anunţat măsuri dure după ce Dinamo va juca 4 meciuri cu porţile închise: „Ca la aeroport!” 8:32 VIDEOEliza Samara a făcut show în ultimele două puncte ale meciului cu Wang Yidi. A fost aplaudată şi de adversara de la Incheon Vezi toate știrile