Închide meniul

Răspunsul lui Marcelo pentru cei care îl ”transferă” la Juventus! ”De 2 ani am semnat cu Juventus, pentru că nu pot trăi fără Cristiano”

Antena Sport Publicat: 2 mai 2020, 9:42

Comentarii
Răspunsul lui Marcelo pentru cei care îl ”transferă” la Juventus! ”De 2 ani am semnat cu Juventus, pentru că nu pot trăi fără Cristiano”

Marcelo nu pleacă de la Real Madrid

Marcelo s-a amuzat cu prietenul său Fabio Cannavaro despre transferul la Juventus. Dialogul dintre cei doi a fost purtat pe Instagram. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De la plecarea lui Cristiano Ronaldo, nu a trecut perioadă de mercato în care să nu se vorbească despre mutarea brazilianului la campioana din Serie A. Totul ar fi avut legătură cu relația strânsă pe care acesta ar fi avut-o cu CR7.

Marcelo: De 2 ani am semnat cu Juventus, pentru că nu pot trăi fără Cristiano

"Nu vreau să plec şi cred că nici cei de la Real nu vor să mă lase să plec. Mă simt foarte bine la Madrid de când am venit alături de familie, în 2007.

Cred că sunt multe echipe care mă vor, dar nu ştiu nimic despre Juventus. Deja de doi ani am semnat cu Juventus pentru că nu pot trăi fără Cristiano Ronaldo", a spus, râzând, Marcelo. 

În vârstă de 31 de ani, Marcelo are contract cu Real Madrid până în 2022. El a câștigat alături de ”galactici” patru Ligi ale Campionilor, patru CM ale Cluburilor, trei Supercupe ale Europei, patru titluri în La Liga, două Cupe ale Spaniei și patru Supercupe ale Spaniei.
 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 12 dec.
Iuliu Mureşan, anunţ despre transferul lui Louis Munteanu. I-a fost scăzut preţul: “Eu sper să fie măcar…”
23:26 12 dec.
CFR Cluj, fără Louis Munteanu în deplasarea de la Botoșani! Pe cine nu se va mai putea baza Daniel Pancu
23:14 12 dec.
Daniel Pancu încă mai speră la play-off: “E o misiune grea, dar nu capitulăm!”
23:03 12 dec.
Robert Ilyes trage un semnal de alarmă, după CFR Cluj – Csikszereda 3-1: „Am făcut cadouri”
23:02 12 dec.
Cosmin Olăroiu s-a calificat în semifinalele FIFA Arab Cup, după 7-6 la penalty-uri
22:46 12 dec.
Mario Camora atrage atenția, după CFR – Csikszereda 3-1: „Trebuie să riscăm tot”
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 Vlad Chiricheş, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a anunţat plecarea după victoria cu Feyenoord: “Ne despărţim”
Citește și