Gigi Becali este aproape de o da o lovitură pe piața transferurilor în plină criză. Impresarul lui Chindriș susține că mai sunt pus la punct doar câteva detalii.
„Suntem destul de aproape de perfectarea transferului lui Chindriș de la Botoșani la FCSB. Au mai rămas de stabilit doar detaliile legate de procentele cerute de Botoșani la revânzare plus niște clauze. Eu zic că se va face”, a declarat Florin Vulturar pentru Gazetă.
Gigi Becali a anunțat suma oferită pentru Chindriș
”I-am dat acum lui Iftime 550.000 de euro pentru Chindriș”, a spus Gigi Becali, pentru Fanatik.
Iftime ar accepta 550.000 de euro pentru fundașul de 21 de ani doar dacă ar păstra și niște procente și ar avea o clauză separată legată de meciurile adunate de jucător la echipa națională. Dacă se face mutarea, jucătorul ar avea un salariu lunar de 10.000 de euro.
- Gigi Becali oferă 550.000 de euro pentru Chindriș
- Fundașul central al urma să aibă un salariu lunar de 10.000 de euro
- Agentul jucătorului a spus că transferul este aproape finalizat
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Newcastle – Manchester City 0-2. „Cetățenii”, cu un pas mai aproape de finala Cupei Ligii Angliei
- FCSB, gata să facă încă două transferuri: “Fotbalişti, nu jucători! Felicit conducerea”
- Michael Carrick, prezentat oficial la Manchester United: „Știu de ce este nevoie pentru a avea succes aici”
- Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere”
- Adrian Mutu nu are dubii! De ce ar avea nevoie Dinamo pentru a fi o adevărată candidată la titlu

































