Olimpiu Moruțan, aflat într-o dispoziție extrem de bună de joc, l-a lansat cu o minge pe Costache care a pătruns pe partea dreaptă a careului și a centrat către Mățan în fața porții.
Jucătorul Viitorului a ciupit mingea cu vârful ghetei, dar a ratat în mod colosar după ce goalkeeper-ul Christensen a oprit mingea la doar câțiva centimetri de linie.
Mățan, încurajat de pe margine după ratare
Mățan a izbit pământul de furie după ce a avut golul de 1-0 atât de aproape, dar a fost încurajat de pe margine de cei din staff-ul tehnic.
El a reușit să înscrie primul gol pentru națională în partida cu Malta, încheiată cu scorul de 4-1 pentru ”tricolori”.
- Alex Mățan a ratat o ocazie uriașă cu Danemarca
- ”Tricolorii mici” se califică și cu egal la Euro 2021
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Valeriu Iftime anunță prime de titlu pentru FC Botoşani: “Le dau și dacă ne calificăm în cupele europene”
- Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia
- “Mi-am pierdut părul”. Pep Guardiola, show în fața jurnaliștilor după nebunia de meci dintre City și Fulham
- Jugurtha Hamroun a semnat cu Băicoi şi face echipa ideală din foștii colegi! Pe cine bagă titular lângă Xavi
- Alexandru Musi a spus tot despre accidentarea sa de la națională. Poate reveni în derby-ul cu FCSB?

































