VIDEO

Răzvan Lucescu a făcut mare scandal în Grecia, după PAOK – Atena Kallithea 2-2: “E un sistem mafiot”. Arbitraj scandalos în Grecia

Dan Roșu Publicat: 1 decembrie 2024, 22:15

Comentarii
Răzvan Lucescu a făcut mare scandal în Grecia, după PAOK – Atena Kallithea 2-2: E un sistem mafiot. Arbitraj scandalos în Grecia

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Răzvan Lucescu a luat foc după PAOK – Atena Kallithea 2-2! Antrenorul campioanei susţine că un sistem mafiot vrea ca echipa sa să nu mai câştige un nou titlu de campion. În duelul cu ultima clasată, gazdele au cerut două penalty-uri, da VAR-ul nu a considerat că e cazul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”În primul rând trebuie să avem curaj să spunem lucrurile așa cum s-au întâmplat. E păcat ce s-a întâmplat. Faptul că nu ni se acordă două penalty-uri clare. Nu există cuvinte să explic.

Răzvan Lucescu a făcut scandal în Grecia, după PAOK – Atena Kallithea 2-2

Bineînțeles că ar fi trebuit să câștigăm pe teren. Ne-am creat ocazii, am jucat un fotbal bun, am încercat să o facem, dar atunci când aceste situații există nu putem.

Este, în esență, un sistem mafiot care funcționează împotriva noastră, VAR-ul funcționează altfel pentru noi. Dacă vrei ca PAOK să nu se lupte pentru titlu de la începutul campionatului, poți spune așa, ca să nu facem nimic.”, a spus Răzvan Lucescu, potrivit”, a spus Lucescu, citat de gazzetta.gr.

PAOK a cerut primul penalty, în minutul 52, şi arbitrul Tzilos l-a acordat. După ce a fost chemat la VAR, acesta a revenit şi nu a mai sancţionat henţul comis de un jucător al oaspeţilor. Pe reluările oferite de televiziunea greacă, a părut că PAOK a fost dezavantajată.

Reclamă
Reclamă

Al doilea penalty pe care l-au dorit gazdele a fost în minutul 68. Constantelias a căzut un un contact evident cu Isima Mirren. Arbitrul şi tehnologia VAR au decis că nu este lovitură de pepeapsă.

PAOK – Atena Kallithea 2-2

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a început bine partida cu ultima clasată. Elevii românului au înscris primul gol al partidei, în minutul 21, prin Konstantelias. Mai apoi, Atena Kallithea a restabilit egalitatea în minutul 58.

Despodov a marcat pentru PAOK în minutul 82, iar campioana din Grecia spera la victorie. Totuși, ultima clasată a punctat în prelungiri, prin Isimat-Mirin și a stabilit scorul final, de 2-2.

Reclamă

După acest rezultat, PAOK a rămas la 3 puncte în spatele liderului Olympiacos, echipă care a remizat cu FCSB, scor 0-0, în UEFA Europa League. De cealaltă parte, Atena Kallithea a rămas pe ultimul loc, la 1 punct de Lamia, care ocupă locul al 13-lea.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02

VideoLuka Doncic a condus-o pe Los Angeles Lakers spre victorie! Slovenul, în formă maximă

11:54

“O ruşine”. Bosniacii l-au făcut praf pe Gianluigi Donnarumma, pentru gestul golănesc făcut la penalty-uri

11:23

”Formula One, we have a problem”. Analiza lui Adrian Georgescu

11:11

Carlo Ancelotti s-a dus direct la Luka Modric după Brazilia – Croaţia 3-1: “Nu cumva ai un bunic brazilian?”

11:00

Probleme pentru Cristi Chivu la Inter, după ce Italia a ratat World Cup 2026. Italienii sunt convinşi: “Asta va trebui să facă”

10:47

“Tricolorii”, taxaţi după eşecul cu Slovacia: “Nu avem nicio idee despre nimic”. Marea schimbare propusă

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și