Pentru echipa lui Lucescu urmează derby-ul cu vicecampioana Al Nassr. Chiar dacă nu poate sta pe bancă, Răzvan îşi doreşte să le poată da indicaţii jucătorilor în timpul meciului. A şi întocmit un plan cu oficialii clubului.
Răzvan Lucescu o va antrena pe Al Hilal din izolare
Jurnaliştii din Arabia Saudită, citaţi de spaniolii de la AS, au anunţat cum va putea Răzvan Lucescu să îşi conducă echipa din izolare. La stadionul King Fahd, din Riad, se vor instala ecrane în vestiar pentru ca românul să poată da indicaţii atât înaintea disputei, cât şi la pauză. Dialogul va fi purtat printr-o conexiune online.
#AlHilal ⚽️ pic.twitter.com/WCUjmxvi8M
— AlHilal Saudi Club (@Alhilal_EN) November 21, 2020
Lucescu va fi în permanenţă în contact şi cu secundul său, Cristiano Bacci. Italianul le va transmite fotbaliştilor deciziile tactice luate de Răzvan. O probă s-a făcut la antrenamentul de astăzi.
Al Hilal este lider în campionat. Are 10 puncte, cu 7 mai mult decât rivala Al Nassr. Derby-ul este programat luni, de la ora 19:15 (ora României).
- Răzvan Lucescu s-a infectat cu coronavirus
- Antrenorul român este în izolare
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- „Se dădeau trei zile libere”. Mihai Rotaru, reacție savuroasă după ratarea oltenilor din meciul cu FCSB
- Jucătorii lui Olympiacos s-au dezlănțuit, după ce au câștigat titlul în Grecia. Imagini de senzație cu starul echipei
- Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor
- „La ce oră joacă PAOK?” Jucătorii lui Răzvan Lucescu au fost făcuţi praf în Grecia, după 1-3 cu Panathinaikos
- „Rar vezi și în Premier League”. Ce l-a surprins pe Mihai Stoica în Universitatea Craiova – FCSB