Răzvan Lucescu a trecut peste clinciurile din trecut cu Mutu și crede că ”Briliantul” se poate impune și ca antrenor. Mai mult, Lucescu spune că aceasta este o șansă mare pentru Mutu de a deveni un tehnician bun.
"Are o experiență fabuloasă. A fost un jucător fenomenal, a făcut multe greșeli, ar fi putut câștiga mult mai mult decât a făcut-o. Are o șansă imensă pentru a porni cu dreptul într-o carieră foarte complicată. Este un pariu, trebuie să știe să profite de această situație. Eu cred că datorită acestor lucruri va da totul. Merită încercat", a spus Razvan Lucescu la Pro Sport.
Adrian Mutu debutează pe banca naţionalei mici în septembrie. Briliantul îşi începe aventura în Finlanda
Adrian Mutu va avea parte de un alt adversar la debutul pe banca României U21. Selecţionerul ar fi trebuit să îşi înceapă mandatul împotriva liderului grupei de calificare, Danemarca.
Cum jocul de pe 25 martie a fost amânat, din cauza pandemiei de coronavirus, UEFA a decis să schimbe calendarul competiţional. În aceste condiţii, Adrian Mutu va debuta în deplasare, cu Finlanda, pe 4 septembrie, iar jocul împotriva Danemarcei se va juca în ultima etapă a calificărilor, informează site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.
- Răzvan Lucescu și Mutu au colaborat la naționala mare a României
- Adrian Mutu este selecționerul naționalei U21
- Mutu va debuta în septembrie pe banca naționalei de tineret
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- “Ruşinos, prestaţie dezamăgitoare” Reacţia presei italiene după eliminarea Interului lui Cristi Chivu din UCL!
- Nota primită de Cristi Chivu după eliminarea rușinoasă a lui Inter din Champions League: “Dezamăgire totală”
- Cristi Chivu, un monument de deznădejde după eliminarea ruşinoasă a Interului din Ligă! Cum a fost surprins
- De 15 ani nu i s-a mai întâmplat asta lui Inter. Contraperformanța atinsă de Chivu&Co. după eliminarea din UCL
- Inter – Bodo/Glimt 1-2. Echipa lui Cristi Chivu, eliminare rușinoasă din Liga Campionilor

































